Sleduj nás

Jestli se vedení nelíbí, jak bojuji, tak ať mě klidně vyhodí! rozčílil se šampion KSW Bartosińsky po kritice od jednoho z majitelů

Jestli se vedení nelíbí, jak bojuji, tak ať mě klidně vyhodí! rozčílil se šampion KSW Bartosińsky po kritice od jednoho z majitelůFoto: KSW

Nevídaná kauza se spustila krátce po konci turnaje KSW 94. Jedna z největších hvězd organizace si sice připsala úspěšnou obhajobu titulu, ale poté se solidně rozčertila kvůli nevybíravé kritice spolumajitele KSW Macieje Kawulskiho.

Druhá obhajoba Adriana Bartosińského se již před svým konáním potýkala s hromadou problémů. Původně nominovaný Andrej Grzebyk si totiž v přípravě utrhnul biceps a musel odstoupit. Vedení se povedlo sehnat náhradu v podobě Igora Michaliszyna, který souboj přijal jen pár dní před turnajem. Karty tak byly rozdané poměrně jasně a „Bartos“ byl velkým favoritem.

První kolo naplňovalo papírové předpoklady takřka bezezbytku. Šampion držel svého soupeře na zemi a snažil se jej oslabit údery na žebra. I když se Michaliszyn dokázal na konci úvodní pětiminutovky zvednout na nohy, bylo úplně jasné, kdo na bodovacích kartách u rozhodčích vede. Stejný obrázek nabídlo i druhé kolo, ale to bylo od šampiona vše.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Ve třetí části zápasu totiž fyzicky odešel a Michaliszyn přešel do ofenzívy. Když už se zdálo, že se souboj dostane do šampionských kol, vytáhl Bartosińsky nečekanou páku na nohu a donutil svého soupeře deset vteřin před koncem kola odklepat. Extrémně vydřené vítězství bylo kromě opasku šampiona odměněno i černým pásem v BJJ, kterým Adriana po zápase dekoroval jeho trenér. Zdánlivě ideální večer měl ovšem velmi nečekanou dohru.

K výkonu Bartosińskyho se nevybíravě vyjádřil jeden z majitelů KSW Maciej Kaluwski. Tomu se nelíbila malá snaha o ukončení zápasu v době, kdy šampion svého soupeře motal na zemi, a tak jeho následné vítězství označil za hodně šťastné. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a o zajímavou zápletku máme postaráno.


„Doslechl jsem se, že Maciej nebyl z mého výkonu nadšený. Tak ať mě klidně vyhodí! Je fakt snadné soudit můj výkon, ale nejdřív by se mohl vžít do mé kůže. Zajímalo by mě, kolik bojovníků by nastupovalo se zlomeným nosem. Měl jsem se snad přebíjet v postoji? Dostal bych jednu a nos by se rozsypal, udělal jsem všechno, co jsem musel,“ rozčílil se Bartosińsky v rozhovoru, který poskytl serveru inthecage.pl. 


Další články