Sleduj nás

Já jsem nejlepší MMA bojovník planety, řekl Chimaev a odhalil, v čem tkví základ jeho úspěchu

Já jsem nejlepší MMA bojovník planety, řekl Chimaev a odhalil, v čem tkví základ jeho úspěchuFoto: UFC

Nejenom přehnané sebevědomí a trashtalk, v repertoáru Khamzata Chimaeva se údajně nachází léta pilované techniky těch největších bojových umělců.  

Čečenský bojovník, který zprvu emigroval do Švédska, kde deset let využíval tamní pohostinnosti, než přijal občanství Spojených arabských emirátů, to má pár dní do zápasu s bývalým šampionem střední váhy Robertem Whittakerem.

Ve snaze vypromovat tento souboj se pravidelně uchyluje k několika sebevědomým prohlášením, které se převážně týkají toho, jak se svým australským protějškem hravě zamete.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Abyste ovšem sejmuli bojovníka Whittakerovy velikosti, potřebujete k tomu nějaké skutečně pokročilé dovednosti. A takové údajně Khamzat má. Přebral je od mnoha bojových legend, a k tomu jim dodal vlastní vylepšení.

„Hlavní důvod, proč jsem v této hře absolutně nejlepší, je ten, že tvrdě dřu a že studuju další nejlepší bojovníky, které kdy tento sport měl,“ odhalil Chimaev pro kanál UFC Russia.


„Studoval jsem Khabiba Nurmagomedova a jeho grappling, studoval jsem Jona Jonese a to, jak se chová v těžkých situacích. I když věřím tomu, že mám lepší zem než on, tak uznávám jeho bojový intelekt. A studoval jsem i Alexe Gustafssona třeba. Od každého si vezmu něco a to pak namixuju, vylepším,“ poznamenával.

„Myslím si, že každý, kdo tomuto sportu zasvětí život, to může dotáhnout vysoko. Teprve až neustálým opakováním vznikají mistři. Já jsem na tohle tak trochu šílenec. Pokud je řeč o MMA, beru to smrtelně vážně. Chci zůstat neporažený a stát se prvním člověkem, který v UFC vybojuje tři mistrovské opasky. Proto tomu obětuji veškerý možný čas,“ uvedl Khamzat, který po dlouhé době mluvil mnohem pokorněji, než je u něho zvykem.

A teď je opět jenom otázkou, jak si tento borec povede v náročné australské zkoušce. Robert Whittaker je regulérní střední váha, a navíc má zkušenosti z mnoha titulových bojů. Nemluvě o tom, že ovládá jak postoj, tak i zem. Pakliže se duel přesune přes první kolo, které je Khamzatovo nejsilnější, může být těžkému testu vystaveno i jeho kardio.Další články