Sleduj nás

Íránský Hulk se ostře opřel do Diega Kotlára: To já měl bojovat s Vémolou, ne tenhle vorvaň!

Íránský Hulk se ostře opřel do Diega Kotlára: To já měl bojovat s Vémolou, ne tenhle vorvaň!Foto: Clash of the Stars / RedFace

Íránský Hulk si nemohl nevšimnout sprostých reakcí Diega Kotlára, který vyzývá k boji tuzemskou legendu Karlose Vémolu.

Hulk je českému publiku již dobře znám. Málem zde bojoval v organizaci RedFace, které odcizil zálohy, aby následně ze zápasu couvnul. Znenadání, a kvůli několika neshodám, stáhl žádost o víza, a tak se do Prahy ani neměl jak dostavit.

Co je však zajímavé, tak i navzdory své původní kritice směrem ke „zlému českému lidu“ nepřestal dění na naší skromné MMA scéně sledovat. Jeho oku například neunikly články z tiskové konference (B4THECLASH) organizace Clash of the Stars, které si pravidelně překládá do hebrejštiny a na které musel reagovat.  


Předmětem jeho reakce bylo chování údajného „vorvaně“ Diega Kotlára, který si vzal do pusy Karlose Vémolu. Nejenže několikrát veřejně znehodnotil jeho postoj, ale navíc si jej jako celoživotního sportovce dovolil vyzvat k boji a řekl, že by ho v postoji naklepal jako řízky. A to Hulka namíchlo.

Hulkova reakce

„Diego Kotlár je člověk, kterého jsem si všiml už dřív, ale nikdy jsem ho nepovažoval za sobě rovného bojovníka. Je to jen vypasený vepř, kterého bych sundal jednou ranou. Ale pak jsem zaznamenal, že vyzval Karlose Vémolu, a v ten moment jsem zbystřil… S Vémolou jsem chtěl bojovat já! A hned mi to došlo...


Diego je vorvaň, kterému jde jen o pozornost, nic víc. Váží přinejmenším 200 kilo, žere maso posvátných zvířat a vyzývá někoho, kdo by ho za pár sekund uklidil k ostatním sviním do chlíva. Jediný boj, který svádí, je s obezitou. A hrozně jej prohrává. Na další boje nemůže mít energii, bez zadýchání se nepoškrábe ani na zadku.“

Sajad Gharibi tedy i navzdory původní nespokojenosti pečlivě monitoruje naši scénu, což je přinejmenším pozoruhodné. Člověka to až nutí se zeptat, proč tak činí a jaké jsou jeho úmysly.

„Jsem pořád v kontaktu s českým velvyslancem. Důvod, proč jsem nepřiletěl v prosinci do Prahy, byla má nemoc a to, že ze mě určití lidé dělali blbce. Nikdy jsem neřekl, že nejsem ochotný bojovat později, až se uzdravím. Určité lidi sice nemusím, ale jsem muž svého slova a trvám na tom, že s Vémolou jsem měl bojovat já, ne žádný vorvaň (Diego Kotlár).


Stále jsem připraven, stále trénuju. Mám konkrétní nabídky, ale nevím, pro jakou se rozhodnu. Chtěl jsem jen reagovat na současnou situaci a vám děkuju, že jste mi dali příležitost,“ řekl Hulk našemu webu.

A teď je otázkou, zdali Gharibiho také netlačí svědomí nebo dokonce snad ruka zákona. S RedFace totiž podepsal smlouvu a shrábnul zálohu, a když v prosinci nebojoval, kontaktovala organizace příslušné íránské úřady, které si na Hulka došláply. Ten tak nyní může být právně tlačen k naplnění smluvních podmínek či vrácení zálohy.

Samozřejmě může jít také o naprostou náhodu a Hulk se vážně chtěl jenom vyjádřit, což jsme mu umožnili. Z jeho slov je však cítit, jako by toužil po boji. A to vyvolává další otázku: Dala by mu RedFace druhou šanci, když ji prvně tak zklamal?

Zdroj: Autorský text, rozhovorDalší články