Sleduj nás

Ilia Topuria: Maxovo vítězství na mě žádný dojem neudělalo! Jen do sebe mlátili jako šílení

Ilia Topuria: Maxovo vítězství na mě žádný dojem neudělalo! Jen do sebe mlátili jako šíleníFOTO: UFC

Turnaj UFC 300 je za námi a jako vždy se po podobné akci skloňuje několik jmen v absolutních superlativech. Kromě našeho Jiřího Procházky se samozřejmě mluví o Hollowayeovi, který zvládl zdemolovat Justina Gaethjeho.

Bývalý šampion pérové váhy se nacházel v extrémně složité pozici. Jeho divize byla po prohře s Alexem Volkanovskim zakletá a při přechodu o váhu výš na něj čekal soupeř, který knokautoval taková jména, jako jsou Poirier nebo Ferguson. Šancím sympatického Havajce odpovídaly i předzápasové kurzy, podle kterých byl výrazný outsider. Dění v kleci pak nabídlo překvapivý obrázek, protože Max silově neztrácel a jeho vysokofrekvenční box dělal Justinovi velké problémy.

„Chtěl bych vás poprosit, abyste projevili respekt Justinovi, který tenhle zápas vůbec brát nemusel. Je to opravdový BMF šampion. Pak je tady jeden „El Matador“, který přede mnou utíká jak před rozzuřeným býkem. Pojďme si to dát na Havaji nebo ve Španělsku, je mi to jedno. Prostě podepiš kontrakt! To samé platí pro Islama, který se teď rozhodl, že si bude zlepšovat rekord na borcích z pérové váhy. Jsem mu teda k dispozici,“ vyslal Holloway po svém vítězství jasné poselství.


Výzva směřovaná šampionům pérové i lehké váhy zatím zůstala bez odezvy. Makhachev má ohlášený zápas s Dustinem Poirierem a Topuria se k vítězství Hollowaye vyjádřil hodně kriticky.

„Úplně jasně, Hollowaye na mě moc velký dojem neudělal. Nepřišlo mi to jako nic úžasného. Prostě do sebe jen mlátili bez jakékoliv strategie a plánu. Totálně bez obrany! Tohle se mu se mnou nikdy nestane. Max celý týden hodně mluvil, ale realita je taková, že za devadesát minut nedokázal to, co já za devět,“ připomněl trilogii bývalých šampionů pérové váhy a svoje jasné vítězství nad Alexem Volkanovskim na svém Instagramu.


Uvidíme, jak se situace v divizi do šestašedesáti kilogramů vyvine. Topuria bude muset svůj titul obhajovat a Holloway je po tomto vítězství ve skvělé vyjednávací pozici. Neporažený Španěl se tak s havajským vyzývatelem časem bude muset rozhodně vypořádat. Zda je Max ten pravý, kdo na Topuriu zapůsobí, se tak jednou určitě dozvíme.


Další články