Sleduj nás

Hvězda UFC přitlačena ke zdi. Pokud v sobotu nevyhraju, asi se budu z organizace pakovat! tuší

Hvězda UFC přitlačena ke zdi. Pokud v sobotu nevyhraju, asi se budu z organizace pakovat! tušíFoto: UFC

Dlouhé roky byl brán za jednoho z aspirantů na titul, nyní je však kariéra sympatického bijce v bodě, ze kterého již možná nebude návratu. Gastelum je po sérii špatných výsledků na hraně vyhazovu a v sobotu jej čeká extrémně nepříjemný soupeř.

Nástup Kelvina Gasteluma do UFC neměl chybu. Američan si podmanil sedmnáctou řadu show The Ultimate Fighter, ve které figurovali jako mentoři Jon Jones s Chaelem Sonnenem. Následující sérii čtyř vítězství utnul až fenomenální Tyron Woodley. Kelvin se v té době již hodně pral s hubnutím do veltru, a tak se rozhodl pro přechod do střední váhy.

Divize do čtyřiaosmdesáti kilogramů je plná již opravdu velkých chlapů, a tak musel Gastelum poslouchat, že je svojí postavou předurčen k neúspěchu. Opak byl však pravdou! Skvělé výsledky, při kterých skončil knokautován například Michael Bisping, pokračovaly, až vše vygradovalo bitvou o titul, ve které Kelvin narazil na v té době neporaženého Israela Adesanyu. Pět kol trvající válka si na obou borcích vybrala svoji daň, ale s rukou nahoře odešel Adesanya. V tento moment se Gastelumova kariéra vydala špatným směrem, který jej nyní může stát místo v organizaci.

„Nemůžu se ubránit pocitu, že jsem přitlačený zády ke zdi. Věci se v poslední době nevyvíjely tak, jak jsem chtěl. Budu nastupovat v nové pozici. Potřebuji nutně vyhrát. Myslím si, že výhru potřebujeme oba, ale já v případě neúspěchu nemůžu čekat, že mi UFC nabídne novou smlouvu,“ prohlásil Kelvin pro server MMA Junkie.

Černé myšlenky jsou u Kelvina vcelku pochopitelné. Z posledních šesti zápasů si totiž připsal čtyři porážky a ani jeho výkony nebyly nijak úchvatné. V úvahu je třeba vzít i kvalitu soupeřů, kteří jsou u Gasteluma vždy na té nejvyšší úrovni. Nyní jej čeká Daniel Rodriguez, který poslední dva zápasy prohrál před limitem a má také rozhodně co napravovat.


„Půjdu do toho sebevědomý jako vždy. Věřím ve své schopnosti a vím, kolik jsem do přípravy investoval úsilí. Myslím, že jsem celkově lepší bojovník, i když Rodriguez je pořádně tvrdý chlapík. To, co by se dělo v případě porážky, mě pořádně děsí, ale zároveň se snažím zůstat pozitivní a věřím ve výhru,“ prožívá Gastelum náročný kolotoč pocitů.


Další články