Sleduj nás

Hlavní zápas v KSW je obrovská prestiž a Darko Stošič pořádná výzva! těší se do boje Michal Martínek

Hlavní zápas v KSW je obrovská prestiž a Darko Stošič pořádná výzva! těší se do boje Michal MartínekFOTO: KSW

Dlouhodobě nejlepší těžká váha, kterou české MMA disponuje, se vrací do klece již 14. října. Polská organizace KSW připravuje turnaj v severomoravském Třinci, a právě Michal Martínek se stal jeho hlavní tváří!

Bývalý šampion OKTAGONu je u našich severních sousedů respektovanou personou, o čemž svědčí nová smlouva, kterou mu KSW nabídlo. Michal se tak po úspěšném angažmá v ruské ACA dokázal prosadit již ve třetí velké evropské organizaci.

„Podmínky se mi zvedly řádově o několik tisíc eur. Myslím v té základní části, kde jsou prize money, bonusy za ukončení před limitem a potenciální titulové zápasy. Když člověk vyhraje, tak mu ten základ na další zápas rapidně naroste. Já to ale hlavně beru po té sportovní stránce. Mám tu konkurenci. Jsou tu zápasníci s různým stylem boje,“ pochvaluje si Martínek nový kontrakt.

Michal má kromě vylepšené smlouvy radost i z překonání dlouhodobých zdravotních obtíží. Levá ruka, která si nesla spoustu šrámů z boje i předešlé hokejové kariéry, dostala kompletní servis. Odstranění artrózy a kvalitní rekonvalescence pomohla „Černovousovi“ k lepšímu úderu, a jeho soupeři se tak mohou těšit na pořádné granáty. První, kdo ochutná vylepšenou verzi Michala Martínka, bude jednička váhy Darko Stošič.

„To, že jdu do zápasu po roce, je mi celkem jedno. Z mé strany tam žádná nervozita není, naopak. Jsem radši, když někomu můžu vzít to jeho. Je vysoko v rankingu, je po vítězném zápase proti Vojčákovi. Mám radši, když je to takhle a když jsem třeba outsider. Je to pro mě challenge,“ pochvaluje si kvalitního soka Michal.


Turnaj KSW 87 je naplánován na 14. října a hostit jej bude Werk Arena v Třinci. Martínka tak bude čekat domácí prostředí, které si v posledních letech moc často neužil. Jeho zápas je navíc hlavní událostí celé akce.

„Byl jsem překvapený, protože jsem vůbec nevěděl, že to bude v Třinci. Když to zveřejnili, tak jsem si říkal, že je to hezké, a ještě k tomu jako hlavní zápas večera. Pro mě je to obrovská prestiž, tuhle organizaci sleduju dlouhá léta a jsem za to hrozně rád. Teď se jen nezranit, udělat to všechno chytře a pak vypustit kladiva a jít si pro titul!“

Dle sázkových kanceláří je Martínek outsiderem s kurzem 3, ale fanoušci českému bijci věří. „Michal ho klidně může dát a dojít hodně daleko. Má tam ten talent, který podle mě ještě nevypustil naplno. Stošič je samozřejmě kvalitní bojovník, ale chybí mu rychlost. Fakt věřím, že to může zůstat doma!“ komentuje fanoušek Michal oznámení zápasu na facebookové stránce Top-Fight.cz.


Zdroj: Sport.cz, Tapology


Další články