Sleduj nás

GSP hlásí: Jsem již zdráv a připraven bojovat. Nechci ale zápas s žádnou rýsující se hvězdou

GSP hlásí: Jsem již zdráv a připraven bojovat. Nechci ale zápas s žádnou rýsující se hvězdou

Poněkud zvláštní prohlášení učinil bývalý mistr ze střední váhy Georges St-Pierre, který se po dlouhém boji konečně zotavil ze všech svých zdravotních problémů a je připraven znovu nastoupit. 

V souvislosti s jeho jménem se dost často hovořilo o Khabibovi Nurmagomedovovi, a protože mu lékaři již nedovolí válčit v jiné než velterové, případně lehké váze, pak by to dávalo i logiku, ovšem tyto spekulace nás doposud nevedly k žádnému oficiálnímu zdroji. 

Sám GSP by jiný než titulový zápas pravděpodobně nechtěl. Jak nám opakovaně naznačil, může víc ztratit, než získat, proto by ho prohra s nějakou nově se rýsující hvězdou rozhodně nepostavila do výhodné pozice, než v jaké se nachází nyní. 

Georges St-Pierre hlásí návrat

„Cítím se dobře, konečně zase jednou ve své kůži. Doktoři mi dali zelenou, takže kdybych chtěl, mohl bych opět nastoupit v kleci. Pravá otázka ale spíše zní, zdali to ještě stojí za to,“ prozradil dnes již sedmatřicetiletý zápasník. 


„Nejsem připravený přijímat výzvy nějakých nových bojových hvězd, které si touží udělat jméno. Buďto bych vyhrál já a pokazil tak jeho sny, nebo bych naopak ztratil víc, než co bych si mohl dovolit,“ snažil se nám vysvětlit. 

Georges St-Pierre jde po zranění do boje

Jedinou alternativou je tedy titulová výzva. „Dříve jsem měl možnost bojovat s Khabibem, ale odmítl jsem to. Nebyla na to ta správná doba, protože ho ještě nikdo neznal… nebyl takovou hvězdou, jakou je nyní. Teď je to ale jiné,“ pokračoval. 


Pokud se tedy opravdu vrátí, to nám nepotvrdil ani on. „Kdybych měl poslouchat svůj vnitřní hlas, tak do toho jdu znovu. Ale protože mám rodinu, cítím se dobře tím, co dělám nyní, pak se u toho stále ptám, mám to já ještě zapotřebí?“ uzavřel.


Další články