Sleduj nás

Glover Teixeira prozradil, v čem tkví tajemství jeho úspěchu a proč se opět stane šampionem

Glover Teixeira prozradil, v čem tkví tajemství jeho úspěchu a proč se opět stane šampionemFOTO: UFC

Mnozí borci by to v jeho věku vzdali, on ale ne a prý nám toho ještě hodně nabídne. Počínaje tímto víkendem na UFC 283 v Brazílii. 


Právě v Riu de Janeiru se uskuteční první PPV turnaj tohoto roku, ve kterém uvidíme rovnou dva souboje o titul. Ten první obstará dvojice muších vah Deiveson Figueiredo a Brandnon Moreno a ten druhý dvojice polotěžkých vah Glover Teixeira a Jamahal Hill. 

Teixeira je fanouškům už dost známé jméno a bodejť by také nebylo. Na té profesionální MMA úrovni působí neuvěřitelných jednadvacet let a prozatím to vypadá, že stále nehodlá zastavovat. Zejména, pokud se mu zvýší chuť například tím, že opět do své moci získá pás šampiona. 

Získá Glover Teixeira na UFC 283 titul šampiona?

„Podívejte se na mě. Je mi 43 let, ale stále se cítím na 20, možná 25. Ve skutečnosti mi přijde, že se nacházím v nejlepší formě svého života. Nějak zázračně se mi vyhýbají zranění a spousta mladých kluků si se mnou neví rady,“ usmíval se Teixeira na tiskové konferenci před velkým sobotním zápasem. 

„Víte, jak to chodí. V našem sportu je prakticky nemožné působit bez zranění, mně to však nějak vychází teď. Užívám si to, co dělám, a vím, že se opět stanu šampionem. Cítím to v kostech, je to má chvíle,“ dělil se o své pocity. 


„Jamahala Hilla uznávám, patrně má v rukou granáty, ale na starého psa si jen tak někdo ještě nepřijde. Z neustálé obavy z mé země nakonec Hilla pokořím patrně na nějakou submisi, ale nezlobil bych se ani nějakému KO. Jsem možná o dvanáct let starší, ale pořád se cítím lepší jak on,“ dodal Teixeira.


Další články