Sleduj nás

Georges St-Pierre odhalil, kdo je pro něj nejlepším MMA bojovníkem celé historie

Georges St-Pierre odhalil, kdo je pro něj nejlepším MMA bojovníkem celé historie

Georges St-Pierre, jenž je sám řazen mezi absolutní MMA legendy a který byl nedávno uveden do Síně slávy UFC, odhalil, kdo je podle něho nejlepším zápasníkem všech dob.

S termínem G.O.A.T. (nejlepší ze všech) se v poslední době vůbec nešetří. Prakticky každou chvíli jej někdo používá.

Mezi ženami je G.O.A.T. Amanda Nunes, mezi muži se jím naopak prohlásil Henry Cejudo. Dana White za historicky nejúspěšnějšího nedávno označil Jona Jonese a Conor McGregor rovněž favorizuje sám sebe (po boku Andersona Silva).


Georges St-Pierre sestavil žebříček nejlepších bojovníků UFC

Do této velmi rozšířené debaty byl zapojen i Georges St-Pierre, jenž ve výpovědi pro TMZ Sports zabrousil trochu více do minulosti.


„Výraz G.O.A.T. má pro mě trochu jiný význam než pro většinu ostatních lidí. Pro mě je nejlepší Royce Gracie, protože to je člověk, který od základu změnil celý tento sport. On změnil vše, čemu lidé v tomto systému věřili,“ vysvětloval GSP.

„Pokud zohledníme moderní éru, pak je nejlepší Jon Jones, ale mohl bych klidně jmenovat i Khabiba Nurmagomedova… Těch možností je více. Nikdo z nás by ale neměl zapomínat na to, co bylo, než všechna tato jména přišla. Nikdy bychom neměli zapomínat na ty, kteří tu byli před námi a vydláždili nám tuto cestu,“ dodával.


Další články