Sleduj nás

Fedor Emelianenko nikdy nebyl dobrý, spíše je to jen průměrný zápasník, myslí si bývalý UFC šampion

Fedor Emelianenko nikdy nebyl dobrý, spíše je to jen průměrný zápasník, myslí si bývalý UFC šampionFoto: UFC / Bellator MMA

Fedor Emelianenko je dodnes mnohými považován za nejlepší těžkou váhu celé historie MMA. Dana White nebo Daniel Cormier si však dovolují hrubě nesouhlasit.

Fedor Emelianenko má za sebou skvělou kariéru, která je v této chvíli bohužel už uzavřená. Jediné, co mu je vyčítáno, je to, že nikdy během své dlouhé pouti nezakotvil v UFC, tedy nejvrcholnější MMA organizaci planety.

Šance na přesun zde přitom byla, ale jednání i kvůli špatné domluvě ztroskotala. Sám Dana White si vysnil, že Fedora nechá zápasit se svým někdejším šampionem Brockem Lesnarem, a dodnes lituje, že se mu to nepovedlo zrealizovat.


Kdyby ovšem starší, známější a úspěšnější z bratrů Emelianenků do UFC přešel, údajně by se tak poznala jeho pravá kvalita. Jeho výsledky by již nebyly tak působivé, myslí si Daniel Cormier.

„Bavíme se tu o Fedorovi, jakého jsme znali před deseti, možná patnácti lety, když se nacházel ve své vrcholné formě a když probíhala jednání, aby se střetl s Brockem Lesnarem. A povím vám na rovinu, Fedor by Brocka nejspíš porazil, ale kromě něho si myslím, že by tu měl velké potíže,“ nechal se Cormier slyšet během svého pravidelného podcastu, kde mimo jiné hodnotil i turnaj UFC 300. 


„Teď tu máme například Toma Aspinalla, Jona Jonese, Ciryla Ganea a já prostě váhám, zdali by dokázal držet krok s alespoň jedním z nich. Myslím si, že by neporazil ani Caina Velasqueze, Juniora dos Santose nebo Cheicka Konga. Povídám vám, že kdyby Fedor zápasil v UFC, byl by to spíše průměrný zápasník,“ překvapil Cormier.

Shodou okolností téže názor razí i sám šéf UFC Dana White. Abychom si jeho slova připomněli, musíme zabrouzdat trochu více do minulosti, konkrétně k tiskové konferenci z turnaje UFC 252 z léta roku 2020. 

„Zaslechl jsem konverzaci lidí, kteří diskutovali o tom, zdali zápas mezi Stipem Miocicem a Danielem Cormierem může opravdu určit nejlepší těžkou váhu všech dob. Pravda je ale taková, že o něčem takovém ani nelze vést řeč. Fedor Emelianenko by se v UFC nechytal a už vůbec ne proti Stipemu s Danielem. Myslím si, že na dnešní elitu by neměl. A lze to snadno vyčíst ze zápasů, které podstoupil s našimi veterány,“ vyjádřil se White.Další články