Sleduj nás

Egocombat Team má důvod k oslavě: Dominik Humburger se dnes představí v KSW!

Egocombat Team má důvod k oslavě: Dominik Humburger se dnes představí v KSW!FOTO: KSW

Uhájit nulu na kontě porážek a přiblížit se k titulu. Mise profesionálního vojáka z Liberce je jasná! V cestě ovšem stojí nebezpečný Polák Michalski.

Hlavní předzápas velkého turnaje KSW nese obrovskou míru popularity, ale také velkou zodpovědnost. Laťka kvality je v polské organizaci nasazena vysoko a fanoušci jsou namlsaní bohatou historií téměř dvacet let staré MMA ligy. Dominik Humburger svými výkony již dokázal, že se v KSW dokáže prosadit a připsal si zde dvě důležitá vítězství. Nyní jej ale čeká největší test dosavadní kariéry v podobě zkušeného Michala Michalskiho.

Čtyřiatřicetiletý Polák nejprve exceloval v organizaci FEN, kde si dokázal poradit například s Nassourdinem Imavovem. Ten se po porážce od Michalskiho rozjel k velkým výkonům a momentálně řádí v UFC, kde absolvoval již sedm zápasů.


Michalski po přechodu do KSW potkal taková jména, jako jsou Zawada nebo Bartosinski. V posledním zápase poměrně jednoznačně přejel Litevce Erikase Golubovskise a navnadil se tak na bitvu s neporaženým Čechem.

Dominik již na váze zjistil, že bude mít znatelnou výhodu ve výšce i dosahu. Michalski bojuje převážně v postoji, a tak by nás mohl čekat zajímavý zápas plný tvrdých přestřelek. Pokud Humburger zvládne zvítězit, otevřou se mu ve střední váze již opravdu top oponenti, a navíc se dobře naladí před titulovou bitvou v organizaci RFA.


Kromě Dominika se na turnaji představí i Viktor Pešta, o jehož zápase najdete informace zde.

V hlavním duelu nás potom čeká již čtvrté měření sil mezi Jakubem Wiklaczem a Sebastianem Przybyszem. Bantamový šampion Wiklacz patří mezi nejlepší bojovníky této váhové kategorie mimo UFC. Za posledních šest let prohrál pouze se svým dnešním oponentem a jejich předchozí zápasy nabídly špičkové MMA ve všech aspektech boje.

Przybysze není potřeba českým fanouškům příliš představovat, protože to byl právě třicetiletý Polák, kdo v KSW přivítal Filipa Macka. Máca se ve třetím kole nechal chytit do krucifixu a rozhodčí musel souboj po sérii úderů ukončit.


„Dnes je náš velký den! O miliony bude bojovat David Kozma v Oktagonu, Dominik Humburger pak v KSW. Dlouhodobě tito borci spolupracují s naší značkou a jdou nahoru. Držme jim dnes palce, můžeme dokázat velké věci,“ řekl Martin Wodecki pro Top-Fight.cz, manažer Egocombat teamu a jeden z top trenérů na tuzemské scéně.


Další články