Sleduj nás

Jsem hladový a chci zápasit, navnadil fanoušky Viktor Pešta. O víkendu jej čeká premiéra v KSW

Jsem hladový a chci zápasit, navnadil fanoušky Viktor Pešta. O víkendu jej čeká premiéra v KSWFOTO: KSW

Další štace v kvalitní světové organizaci, a také šance na nový začátek. Elitní těžká váha se po delší pauze opět vrátí do klece, a navíc v dojezdové vzdálenosti pro české fanoušky.

Když Viktor začátkem roku 2022 podepisoval smlouvu v zámořské organizaci PFL, asi ani v nejhorších snech nečekal, jak neslavně jeho angažmá dopadne. Dvě extrémně tvrdá ukončení během dvou měsíců, které mu uštědřili Achmedov a Wilkinson, jej vyřadily na delší čas ze hry. Nyní se Viktor vrací zápasem na turnaji KSW 88, kde jej čeká Filip Stawowy.

„Pauza mě rozhodně prospěla. Mám sérii dvou porážek, což je vždy těžké i po psychické stránce. Zároveň jsem měl dost času reflektovat jednotlivé chyby a pracovat na jejich nápravě. Kdybych se do zápasového tempa vrátil dříve, tak bych třeba neměl dost času to napravit. Teď jsem hladový a chci zápasit,“ prohlásil Viktor v rozhovoru pro sport.cz.


Na turnaji ve Wroclavi jej tedy čeká sedmadvacetiletý polský pořízek. který disponuje bilancí deset výher a tři porážky. V KSW zatím nastoupil ke dvěma zápasům. Premiéru mu znepříjemnil Michal Martínek, který jej jasně porazil na body. První výhru si Filip připsal proti Markovi Samoicukovi, kterého uškrtil ve druhém kole.

„Na soupeře se vůbec neohlížím. To, jaký je, mi je vlastně jedno. Je kvalitní, a to je jediné, co od soupeře chci. Soustředím se především na sebe. Věřím, že ho porazím, a jdu předvést svůj nejlepší výkon,“ nestresuje se Pešta, který během své kariéry narazil na světová top jména.


Viktorovi přidává na pohodě i přechod do těžké váhy, ve které se nemusí stresovat s hubnutím. Aktuálně váží okolo 110 kilo a místo na dietu se může soustředit pouze na samotný boj. Pro domácí fanoušky je samozřejmě atraktivní téma odvety s Michalem Martínkem, a Viktor sám potvrdil, že na toto téma již padla s vedením KSW řeč.

„Nějak jsme to naťukli, ale detailně jsme se o tom nebavili. Ani mi to nenabízeli. Uvidíme, jestli nejprve nechtějí, ať to trochu vybublá. Je to můj první zápas v KSW. Myslím, že to je fight, který má potenciál zaujmout české diváky. Možná lepší to nejprve nechat trochu vybudovat a pak to nějak plánovat.“

Zdroj: sport.czDalší články