Oktagon MMA míří výš než kdy dřív, a to nejen sportovně, ale i finančně. Podle manažera Pavla Touše může být brzy na stole nabídka v hodnotě až dvou miliard, která československou organizaci katapultuje do nové éry.
Růst, který přitahuje zájem investorů
Oktagon MMA se z domácí scény rozrostl do mezinárodní značky s ambicí konkurovat těm největším. Turnaje v Německu, stále rostoucí fanouškovská základna a stabilní ziskovost z ní činí mimořádně atraktivní artikl na globálním trhu. A právě to otevírá dveře k možnému prodeji.
Pavel Touš, který v Oktagonu působí jako rozhodčí i manažer bojovníků, o tom promluvil v podcastu Willyho Caoa. „Přijde někdo, kdo se tím vyloženě živí a dokáže do toho dostat investice, což ty nedokážeš, ať se budeš snažit sebelíp.“
Exkluzivně před MS 2025: 500 kč zdarma, všechny přenosy živě a 100 free spinů
Podle Touše je jen otázkou času, kdy Novotný s Nerudou obdrží nabídku, která se prostě neodmítá.
Miliarda? Dvě? A promotéři zůstávají v čele
Touš nadhazuje i konkrétní scénář: promotéři by mohli prodat většinový podíl a ponechat si přibližně 10 %, přičemž by i nadále působili jako prezidenti organizace. Rozhodovací pravomoci by zůstaly v jejich rukou, fanoušci by nic nepoznali, jen v pozadí by tekl nový kapitál.
„Dostanou se do komfortní zóny. Základní rozhodnutí budou naše, půjde to podle našeho módu, ale majitel bude někdo jiný,“ nadhazuje. Takový model je v bojových sportech běžný, viz UFC a její akvizice skupinou Endeavor. Oktagon by mohl následovat podobnou cestu bez ztráty identity.
Novotný a Neruda: Srdcaři, ale i obchodníci
Ondřej Novotný se už v minulosti nechal slyšet, že pokud by přišla nabídka od velkého hráče, která by Oktagon posunula o několik levelů výš, určitě by se jí nebránili.
- „Je to firma, která je zisková.“
- „Jsme atraktivní pro investory.“
- „Růst je náš cíl.“
To všechno jsou argumenty, proč by podobný prodej mohl mít smysl, ne jako konec, ale jako další kapitola. A Touš to shrnuje přesně… „V životě každého obchodníka nastane okamžik, kdy dostaneš nabídku, která se nedá odmítnout.“ Ačkoliv paradoxně nyní turnaje Oktagonu více frčí spíše v Německu než v Česku.