Sleduj nás

Do vážení před turnajem OKTAGON 46 musel zasáhnout lékař! Zápasy se nakonec uskuteční

Do vážení před turnajem OKTAGON 46 musel zasáhnout lékař! Zápasy se nakonec uskutečníFOTO: OKTAGON MMA

Další díl německé expanze je tady. OKTAGON je již ve Frankfurtu zavedená značka, a tak se na zítřejší turnaj očekává do posledního místečka zaplněná hala.

Jako obvykle musela jako první oficialita přijít kontrola váhy jednotlivých bojovníků. OKTAGON 46 má na programu titulovou bitvu žen a také semifinále Tipsport Gamechanger, takže hlavní pozornost byla zaostřena na tyto duely, ve kterých jde o hodně.

Bohužel, jak již jsme si poslední dobou zvykli, ani tentokrát neproběhlo vše bez zádrhelů a našli se hříšníci, kteří budou muset oželet nezanedbatelný kus výplaty.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Obě aktérky titulové bitvy Austin i Dalisda se s váhou popasovaly bez problémů a limit, který je bez půlkilové tolerance, splnily na první pokus. Stejně úspěšně si vedlo i kvarteto semifinalistů Gamechangeru Kozma, Veličkovič, Glismann i Michailidis.

Hlavně u řeckého bojovníka se očekávaly komplikace, protože „Sparťan“ je přirozená střední váha a na veltr je opravdu obrovský. Michailidis si ale poradil jako zkušený profesionál, což se ovšem nedá říct o Marcelu Grabinskim.


Dvaatřicetiletý Němec se na první pokus netrefil o téměř jeden a půl kila! Do dalšího průběhu poté zasáhl lékař a Grabinski tak zůstal na váze 78,3 kg, což je stále 700 gramů přes limit. Vzhledem k tomu, že Marcel je s Apollem součástí rezervního zápasu, se očekávalo rozhodnutí z Brazilcova týmu, který souboj nemusel přijmout. UFC veterán se ale zachoval férově, duel vzal, a tak se dočkáme i tohoto zápasu.

Dalším hříšníkem, který donutil hlídkujícího doktora k akci, byl Daniel Hromek. Slovenský borec se zasekl na hodnotě 77,8 kg a dále jej vyčerpané tělo nepustilo. Ani Hromekův souboj se Zoranem Solajou by ale neměl být v ohrožení.

Poslední, kdo se na první pokus nevešel do limitu, byl Vladimír Šikič, kterému ale stačil dodatečný čas a vše bylo v nejlepším pořádku. Bojovníci a bojovnice tak mají tu nejméně příjemnou část jejich práce za sebou, a teď už musí jen dobře zregenerovat a zítra předvést to nejlepší ze svého umění.


Zdroj: YouTube OKTAGON


Další články