Sleduj nás

Team Egocombat jde do akce! David Kozma má před sebou poslední krok, bojovat bude o sedm milionů

Team Egocombat jde do akce! David Kozma má před sebou poslední krok, bojovat bude o sedm milionů FOTO: OKTAGON MMA

Životní šance pro stálici domácí MMA scény je tady. Bývalý šampion veltrové váhy je už pouhé dva kroky od pohádkové výhry. První překážka čeká v sobotu na turnaji ve Frankfurtu.

Model, který je obvyklý například v Thajsku, se pomalu a jistě prosazuje i v tuzemských podmínkách. Silný sponzor, obvykle firma věnující se prodeji vybavení pro bojové sporty, pod sebe stáhne ty nejlepší bojovníky, které scéna nabízí. V Asii fungují tímto způsobem teamy Fairtex nebo Yokao, které pomáhají s přípravou těm nejzářivějším hvězdám Muaythai, jako jsou třeba Saenchai nebo Yodsanklai.

U nás se podobným způsobem snaží pomáhat rozvoji scény firma Egocombat, která momentálně sponzoruje více než dvě desítky špičkových domácích bojovníků. Mezi hlavní tváře patří například Dominik Humburger, kterého čeká další bitva v KSW nebo David Kozma, který úspěšně ničí soupeře v OKTAGONu. „Růžového Pantera“ uvidíme v kleci již tuto sobotu, kdy jej v semifinále Tipsport Gamechanger čeká extrémně nebezpečný Srb Bojan Veličkovič.

Oba bojovníci se spolu střetli již v roce 2021 v rámci turnaje OKTAGON 29. David v té době hájil svůj titul a Bojan jej o něj málem připravil, když ve třetím kole trefil perfektní kop na hlavu. Kozma tancoval po kleci a jen díky své neuvěřitelné zarputilosti dokázal krizovou chvilku přežít.

Unaveného soupeře potom ve čtvrtém kole zničil TKO a dokonal jeden ze svých nezapomenutelných obratů. Nyní je situace jiná. Zápas je vypsán na tři kola a podobné zaváhání by pravděpodobně znamenalo konec.

„Myslím, že jsme oba lepší bojovníci než před dvěma lety a také, že tento zápas bude zajímavější než ten minulý. Očekávám, že tentokrát to bude mnohem napínavější a že se fanoušci dočkají mnohem více akce, i když je to pouze zápas na tři kola,“ navnadil fanoušky Bojan, který se ve čtvrtfinále vypořádal s nezničitelným Keltem Jungwirthem.

Davida tentokráte čeká mnohem lépe připravený soupeř, protože před dvěma lety vzal Bojan zápas pouhých deset dní před jeho konáním. „Růžový Panter“ má ale za sebou extrémně náročné bitvy s Britem nebo Siwiecem, ve kterých znovu dokázal, že je pravým králem veltrové divize a nikdy se nevzdává.

Jakou má Kozma formu, to okomentoval pro Top-Fight.cz jeden z nejlepších trenérů na tuzemské scéně a manažer team Egocombat Martin Wodecki.

„Tohle je pro Davida opravdu veliká šance. Ty peníze, které může vybojovat v tomto Oktagon projektu, mu mohou pomoci v nadcházející přípravě a také otevřít dveře do úplně jiného světa. Věřím, že si každý Čech přeje, aby to v sobotu zvládnul. My jsme pro to udělali maximum a je skvěle připraven. Tak do toho!“


Další články