Sleduj nás

Do měsíce má být rozhodnuto. Buďto se Wilder vrátí, anebo oznámí důchod

Do měsíce má být rozhodnuto. Buďto se Wilder vrátí, anebo oznámí důchod
Těžkou váhu by nakonec mohli opustit oba dva papírově nejsilnější boxeři současnosti.

Sotva oznámil Tyson Fury svůj přesun do boxerského důchodu, tak by jeho kroky mohl následovat i bývalý král federace WBC Deontay Wilder.

Alabamský boxer si s touto myšlenkou hraje již od osudné prohrané trilogie s Tysonem Furym. Podle vlastních slov se za svou kariéru nemusí stydět, a protože už žádná cesta nepovede k další odvetě s Furym, tak nemá motivaci se ani vracet.

Wilderův tým zatím mluvil jinak, snažil se veřejnost držet nadšenou a v očekávání, že se jejich ikona ještě vrátí, leč sám bojovník to už tak nevidí.

„Mluvil jsem s Deontayem. Přibližně do měsíce by mělo být rozhodnuto, zdali se vrátí, anebo jestli pověsí rukavice na hřebík. Má za sebou skvělou kariéru, a i když by nám tu všem velmi chyběl, tak jakékoliv jeho rozhodnutí budu respektovat,“ uveřejnil šéf federace WBC Mauricio Sulaiman.


Kdyby se „Bronzový Bombardér“ vrátil, mohli bychom ho viděl v boji o uvolněný pás. Jako případný soupeř bývá zmiňován například Andy Ruiz. Pokud by se Deontay však nevrátil, bude to pro celý boxerský svět škoda, nicméně takto už to ve sportu chodí.

Další články