Sleduj nás

Deontay Wilder: Parker pro mě není soupeř. V duelu mi vůbec nic neudělal. Problémy byly jinde

Deontay Wilder: Parker pro mě není soupeř. V duelu mi vůbec nic neudělal. Problémy byly jindeFOTO: TOP RANK

Vypadalo to jako naprosto jednostranná záležitost, přesto Deontay Wilder tvrdí, že pro něho Joseph Parker není žádný soupeř.

Všem boxerským fanouškům jistě neuniklo, k čemu došlo 23. prosince minulého roku v Rijádu. Saúdskoarabští šejkové uspořádali hvězdný galavečer, ve kterém nechali bojovat Anthonyho Joshuu i Deontaye Wildera. Obě těžké váhy dostaly slib, že pokud zde vyhrají, pak budou na jaře nového roku bojovat proti sobě. Jenže…

Zatímco Anthony Joshua se svým soupeřem Ottou Wallinem žádný problém neměl, to Deontay Wilder se na poměry elitního boxera dost natrápil. Celých dvanáct kol proti Josephu Parkerovi tahal za kratší část provazu, sotva vyslal pár úderů a minimálně jednou byl velice blízko ukončení. Bronzový Bombardér si tak nakonec domů odnesl naprosto jednoznačnou prohru na body, po které mu jak fanoušci, tak i mnozí kolegové z branže doporučili, aby pověsil rukavice na hřebík.


Co si ovšem myslí veřejnost, to Wildera, zdá se, vůbec nezajímá. On sám duel s Parkerem sledoval skrze zamlžené brýle a došel k naprosto odlišnému závěru než dalších 99 % sledujících.

„Parkera nevnímám jako nějakou hrozbu, upřímně jsem jeho rány ani necítil, v tom boji mi nic neudělal. Hned druhý den jsem se vrátil zpátky do tělocvičny a opět jsem tvrdě dřel. Jediný problém jsem měl se zády, ale ta mě trápila ještě před zápasem. No a pak mi vadilo cestování. Ta cesta mi zabrala více než dvacet hodin, nestačil jsem se aklimatizovat a už byl zápas. To Parker, který sídlí v Evropě, byl na místě za dvě až tři hodiny… Ale tohle jsou věci, které stejně nikdo neřeší a ani nikoho nezajímají,“ svěřil se Wilder pro ES News.


Deontay Wilder je mezi lidmi už považován za takového pohádkáře, přesto je nutno dodat, že o jeho problémech se zády mluvilo hned několik promotérů, a to i včetně Franka Warrena, jenž zastupuje Tysona Furyho. S největší pravděpodobností tedy nepůjde o vymyšlenou věc. Ty saúdskoarabské peníze za zápas s Parkerem však pro Deontaye byly velice lákavé, než aby ze souboje s ním odstoupil. Bohužel to ale znamenalo, že se svou prohrou připravil o střet s Joshuou.


Další články