Sleduj nás

Darren Till o válce Jones vs. Gane: Tohle bude pro Jona příliš velké sousto

Darren Till o válce Jones vs. Gane: Tohle bude pro Jona příliš velké soustoFOTO: UFC

Jon Jones je mnohými považován za nejlepšího MMA zápasníka celé historie, při svém přechodu do těžké váhy ale narazí.

Ve své podstatě je legendární „Bones“ stále neporažen. Jeho profesionální skóre čítá sice jednu porážku, a to z roku 2009 proti Mattu Hamillovi, jehož zavalil několika zakázanými lokty, za něž byl diskvalifikován, ale jinak vždy Jon vstupoval do zápasů jako papírový favorit a všechny je také vyhrával.

Tato skutečnost se po mnoha, mnoha letech vůbec poprvé změní, protože Jones vstupuje do zápasu jako papírový outsider. Při jeho přechodu do těžké váhy jej bude čekat francouzský bijec Ciryl Gane, kterého bookmakeři vidí jako favorita, jehož přirozená stavba těla dá jindy nejlepšímu bojovníkovi celé historie pořádně zabrat. Podobně to ve své analýze rozebral i Darren Till.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Myslím si, že se Jon Jones bude inspirovat taktikou, kterou viděl i Francise Ngannoua. Patrně proti Ganeovi vsadí na svůj wrestling a bude doufat, že to vyhraje na body. Jon Jones je chytrý fighter, a tak do toho boje půjde na jistotu, ale pořád si nejsem jistý, zdali po té fyzické stránce bude svému oponentovi stačit,“ zapřemítal Till.

„Druhá věc je ta, že by bojovník neměl vychladnout a Jones vychladnul na více než tři roky. Možná byl v tělocvičně, nabíral svalovou hmotu, ale nešel s dobou, neměl pravidelné tréninky, sparingy, spíše jen nabíral na váze. A to je podle mě další faktor, proč favorizuji Ciryla Ganea, protože on už čelil té špičce těžké váhy. Ať už mám Jona sebevíc rád, myslím si, že Ciryl na něj bude příliš velké sousto,“ předpověděl Till.Další články