Sleduj nás

Daniel Cormier pozměnil strategii, do trilogie se Stipem Miocicem nastoupí s vítěznou taktikou

Daniel Cormier pozměnil strategii, do trilogie se Stipem Miocicem nastoupí s vítěznou taktikou

Bývalý šampion dvou váhových divizí Daniel „DC“ Cormier (22-2) by si ještě před odchodem do důchodu rád napravil reputaci, a proto vyčkává na trilogii se Stipem Miocicem (19-3). Tentokrát už však riskovat nebude a do utkání zvolí osvědčenou taktiku.

„DC“ udělal v srpnu minulého roku zásadní chybu, když neposlouchal své trenéry, kteří ho přesvědčovali, aby se bezhlavě nehrnul do otevřeného boje. Zejména když víte, že v těžké váze stačí jedna rána, aby se misky vah převrátily.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Daniel Cormier a Stipe Miocic se představí znovu v UFC

Tehdy ještě čtyřicetiletý americký matador se v klíčových okamžicích nezachoval příliš zkušeně a místo toho, aby si dobře rozeběhnutý zápas pohlídal, tak dal možnost soupeři vymyslet novou taktiku, udeřit a vzít si zpět mistrovský pás.


„Tahle prohra jde na má záda. Necítím se špatně kvůli sobě, ale kvůli svým trenérům, že jsem je neposlouchal a že jsem je takhle potopil,“ zpytoval svědomí Cormier, jenž netrpělivě vyčkává, až bude vše smět napravit.

Daniel Cormier a Stipe Miocic se dohodli na odvetě

„V dalším zápase se vrátím zpátky k wrestlingu. Na tom jsem začínal a nebýt toho, nikdy bych se do UFC nedostal. Teď je ovšem čas to celé uzavřít a než odejdu do důchodu, potřebuju být opět šampionem,“ říkal v interview s Kerrym McCoyem.


Horší pro Cormiera je, že doposud neví, kdy bude Stipe volný. Nejprve musel čekat, až si šampion doléčí zraněné oko, a následně musí počkat, až se přežene pandemie koronaviru, během níž Miocic nehodlá bojovat, a to už i z toho důvodu, že v této obtížné době zatím jako hasič pomáhá lidem.


Další články