Sleduj nás

Dana White zhodnotil kvalitu karty pro UFC 249 a odhalil datum návratu Khabiba Nurmagomedova

Dana White zhodnotil kvalitu karty pro UFC 249 a odhalil datum návratu Khabiba Nurmagomedova

UFC minulý týden odhalilo celou zápasnickou kartu pro comeback turnaj, jenž se uskuteční 9. května na Floridě. Jak ji hodnotí šéf organizace a jak to zamíchá kartami pro budoucnost divize lehké váhy?

Začneme-li nejprve tou druhou otázkou, pak se nic nemění. Vítěz hlavního zápasu UFC 249 (Ferguson vs. Gaethje) se utká s regulérním šampionem Khabibem Nurmagomedovem.

„Ferguson vs. Gaethje bude jedním z nejvíce brutálních zápasů, jaké jste kdy mohli vidět. A to vám mohu garantovat. Tenhle duel bude prostě neuvěřitelný,“ rozplýval se Dana White.

S návratem ruského Orla do nitra oktagonu ovšem počítá až na podzim. Tedy ne v srpnu, jak jsme někteří mohli matně doufat.

„Tony a Justin se utkají o pás dočasného šampiona a je stoprocentně jisté, že vítěz bude bojovat s Khabibem o regulérní titul. Khabib se vrátí někdy v září nebo v říjnu,“ přibližoval šéf společnosti.


Ferguson vs. Gaethje

S nesporným a doposud neporaženým mistrem divize lehké váhy se tedy ještě nějaký čas v akci neuvidíme, ale aspoň se máme na co těšit. Nadcházející turnaj bude tím nejnabitějším, jaký jsme kdy v celé historii mohli vidět.

„UFC 249 nabídne pravděpodobně tu nejlepší kartu, co jsme tu kdy měli. Hlavní zápas je Tony Ferguson vs. Justin Gaehtje, což bude neuvěřitelný fight, a předzápas Henry Cejudo vs. Dominick Cruz bude neméně napínavý. Pak Francis Ngannou vs. Jair Rozenstruik, rovněž pecka. A potom Jeremy Stephens vs. Calvin Kattar, Greg Hardy vs. Yorgan de Castro, Cowboy Cerrone vs. Anthony Pettis, Aleksei Oleinik vs. Fabricio Werdum, Carla Esparza vs. “The Karate Hottie” Michelle Waterson, Uriah Hall vs. Jacare Souza, Vicente Luque vs. Niko Price, Bryce Mitchell vs. Charles Rosa a nakonec Ryan Spann vs. Sam Alvey, vše neuvěřitelné! Tři a půl hodiny zábavy prelims karty na ESPN, poté hlavní karta na ESPN+,“ řekl nadšený šéf organizace.


ufc249_fight_card_gaethje_ferguson_cejudo_cruz_cerrone_pettis


Další články