Sleduj nás

Dana White vysvětluje, proč bude Cody Garbrandt po pouhé jedné výhře bojovat o titul

Dana White vysvětluje, proč bude Cody Garbrandt po pouhé jedné výhře bojovat o titul

Šéf UFC se pokusil vysvětlit, co ho přimělo v rámci muší váhy zařídit titulový zápas mezi šampionem Deivesonem Figueiredem (19-1) a vyzyvatelem Codym Garbrandtem (12-3).

Cody Garbrandt je nepochybně jednou z nepřehlédnutelných postav UFC, která ještě před dvěma lety zářila obrovským potenciálem, jenže od svého pověstného dvojzápasu s TJ Dillashawem si na své konto připsala rovnou tři po sobě jdoucí prohry. Tuto sérii neúspěchů utnul až nedávno duel s Raphaelem Assuncaem, jehož bývalý bantamový šampion vypnul v závěru druhého kola.

Cody Garbrandt bude bojovat o titul v UFC

Je jedna výhra dostačující k další titulové příležitosti? „Podívejte se, Cody už delší dobu uvažoval o tom, že půjde do muší váhy,“ reagoval Dana White během rozhovoru s Brettem Okamotem na stanici ESPN. „Líbilo se mi, jak se té výzvy nebál a jak moc ji chtěl. Takže jsme se rozhodli mu ji zajistit. Určitě půjde o zábavný fight,“ předpovídal šéf UFC.

Nejedná se sice o vysvětlení, které bychom očekávali, ale sami víme, že Garbrandta zastupuje stáj Dominance MMA, v jejímž čele stojí vlivný manažer Ali Abdelaziz, jenž se sám netajil tím, že se tento duel pokusí vyjednat. Doslova řekl: „Udělám vše, co bude v mých silách, abych Codymu přihrál titulový zápas.“ A to se mu také podařilo. Z hlediska jindy nevýrazné muší váhy je dobré, že by jí zmíněná bitva mohla opět alespoň částečně zviditelnit.Další články