Vzduchem létající nábytek, voda stříkající přes celou místnost a výhrůžky, ze kterých mrazí v zádech, proměnily tradiční předzápasovou debatu v chaos. Když kontroverzní Tomáš Pollák pod nátlakem okolí pohrozil, že celou očekávanou bitvu o milion korun zruší, ve studiu to jen zahučelo napětím.
Dárek na usmířenou? Spíše rozbuška
Atmosféra houstne a do turnaje Clash 15 v brněnské metropoli zbývají už jen týdny. Pozornost fanoušků se upíná k bezprecedentnímu souboji dvojic, kde v banku leží rovný milion korun. Na jedné straně barikády stojí František Dirda s Tomášem Pollákem, zatímco proti nim se šikují těžké váhy. Někdejší rival Michal Kotalík spojil síly s Alexem Cvernou a oba dorazili na debatu B4THECLASH v elegantních oblecích, jako by chtěli demonstrovat klid a profesionalitu. Zdání však klamalo, ba i ty nejlepší obleky brzy nasákly potyčkou.
Úvodní minuty přitom působily téměř groteskně. Tomáš Pollák se rozhodl obdarovat své protivníky čepicemi z vlastní produkce. „Dávám vám to proto, abyste nezapomněli na mé jméno, až vás porazím,“ pronesl sebevědomě Pollák, čímž u Kotalíka vyvolal záchvat smíchu, jenž hraničil s hysterií. Jenže co začalo jako úsměvná provokace, se během vteřiny změnilo v surovou nenávist.
Když slova nestačí, promluví nábytek
Smích u stolu vystřídala agrese. Zkušený bijec Alex Cverna, jehož trpělivost visela na vlásku už od minulého turnaje, náhle explodoval. Pohotová ochranka musela okamžitě zasáhnout a vytvořit živou hradbu, aby zabránila nejhoršímu, avšak ani svalnatí muži v černém nezabránili tradičnímu rituálu - lití vody. Tekutina letěla vzduchem jako předzvěst bouře, pročež následoval i samotný stůl, s nímž cloumala síla rozzuřených mužů, jako by byl z papíru.
Emoce tryskaly všemi směry. „Nesnaž se mě držet, nebo se neznám,“ hřímal Cverna, zatímco se dral vpřed. Jeho oponent se však nenechal zastrašit. „Na mě si tu hubu otvírat nebudeš,“ kontroval Pollák, načež si vyslechl mrazivou odpověď, že se ho celý život bál a Cverna má nyní obrovskou chuť ho ztrestat.
Výměna názorů eskalovala do absurdních rozměrů, kdy se řešilo, kdo se chová méně vychovaně. V zápalu hněvu padla i slova o chladných zbraních. Cverna se nechal slyšet, že mít po ruce mačetu, neváhal by soupeře připravit o hlavu. Situaci se snažil „uklidnit" posměchem i Kotalík, který Pollákovi nabídl vyřizování účtů venku na ulici. Pollákova reakce? Hlasitý, až křečovitý smích, jenž měl zřejmě zamaskovat nervozitu.
Taktika nade vše, nebo strach z bolesti?
Když se podařilo rozvášněné kohouty alespoň částečně usadit, přišla na přetřes pravidla boje. Michal Kotalík se pokoušel vyjednat tvrdší podmínky, konkrétně možnost využívat lokty a kolena, což by duelu dodalo na brutalitě. Tomáš Pollák však tento návrh rázně smetl ze stolu s odůvodněním, že pilují specifickou taktiku a podobná změna by jim zkazila plány na atraktivní podívanou.
Tlak na Polláka se stupňoval nejen ze strany soupeřů, ale i od diváků volajících do studia. Kritika se na něj valila ze všech stran, až pohár trpělivosti přetekl definitivně. „Jestli mě budete dál štvát, tak ten zápas prostě zruším,“ pohrozil Pollák všem přítomným i divákům u obrazovek. Kotalík jen suše poznamenal, že přesně takový zbabělý krok očekával. Zda k miliónové bitvě nakonec 7. února dojde, zůstává po této divoké debatě otázkou, na kterou odpoví až čas.
1 000 spinů úplně zdarma - Vyber zde