Sleduj nás

Paulo Costa: Prohra s Whittakerem je strašně nezasloužená, i se zraněním jsem byl lepší

Paulo Costa: Prohra s Whittakerem je strašně nezasloužená, i se zraněním jsem byl lepšíFoto: UFC

Paulo Costa stále není spokojený s tím, jaké karty mu vyložili na stůl bodoví sudí, kteří v jeho duelu jasně favorizovali Roberta Whittakera.

Brazilský zápasník měl jako už tradičně potíže se shazováním, protože se v civilu pohybuje okolo hranice rovného sta kilogramů. Nakonec však limit střední váhy splnil, načež začal dělat velká ramena na svého soupeře Roberta Whittakera. S ním Paulo svedl 17. února atraktivní bitvu, která po třech kolech došla do bodového rozuzlení. Verdikt příslušných arbitrů mu ovšem úsměv na tváři rozhodně nevykouzlil.

„Doteď nemohu pochopit, proč jsem prohrál. Podle mě je ten výsledek nezasloužený. I když jsem do bitvy vstupoval zraněný, což spousta lidí neví, tak jsem celou dobu věřil, že ji vyhrávám. Rozdal jsem víc silových úderů, způsobil jsem více škody, a hlavně jsem trefil ten high kick, po kterém jsem měl Roba na lopatkách,“ sečetl Costa všechny důvody, proč mu údajně měla být udělena výhra.


„Teď máme květen a já bych se vůbec nedivil, kdyby byl Rob z našeho zápasu stále poznamenaný… Měl jsem se více hnát za tím KO. Jsem kvůli tomu vůči sobě skutečně kritický. Musím udělat vše potřebné, abych příště ten verdikt už nedával do rukou bodových rozhodčích. Napravím to, v čem jsem nyní zklamal, a vrátím se zpátky agresivnější a silnější!“ slíbil.

Protože se Paulovi v zápase údajně nic nestalo, mohl prakticky vzápětí kývnout na novou výzvu. Tu představuje další bývalý šampion z divize střední váhy UFC, a sice Sean Strickland. Tento brazilsko-americký pár se proti sobě postaví 1. června na turnaji UFC 302 v New Jersey. Vrchol karty bude náležet Islamu Makhachevovi s Dustinem Poirierem.Další články