Sleduj nás

Cormier: Gilbert Burns otestuje Chimaeva jako ještě nikdo předtím

Cormier: Gilbert Burns otestuje Chimaeva jako ještě nikdo předtím
Khamzat Chimaev se nechal slyšet, že se v UFC nenachází nikdo, kdo by mu mohl být překážkou. Jak si ovšem povede takový Gilbert Burns?

MMA je soubojem stylů, přičemž bývalý titulový vyzývatel s brazilskými kořeny nám už několikrát v minulosti ukázal, že dokáže ovládat jak postoj, tak i zem, tedy něco jako Khamzat.

Legendární šampion Daniel Cormier díky tomu věří, že si švédský vlk protentokrát nemohl ukousnout větší sousto. Gilbert pro něho nepochybně představuje nejnáročnější zkoušku celé kariéry.

„Říkal jsem to už předtím a opakuji se i nyní. Pokud měl někdo šanci porazit jedničku velterové váhy Kamaru Usmana, byl to dle mého Gilbert Burns. A tento fighter se teď střetne s Khamzatem Chimaevem, člověkem s ohromně vysokým potenciálem a já absolutně netuším, jak se tento zápas může vyvinout,“ vypověděl Cormier.

„Gilbert má všechny potřebné základy, které moderní bojovník potřebuje. Totéž se zdá mít ale i Khamzat, a tudíž v tomto boji mohou rozhodovat maličkosti. Kdo koho silově přetlačí? Podaří se Khamzatovi Gilberta kontrolovat na zemi? To jsou otázky, na které neumím momentálně odpovědět, ale zatraceně se na ten souboj těším,“ řekl.


„Burns otestuje Chimaeva jako ještě nikdo předtím. O výsledku může také rozhodnout, zdali ten fight bude na tři nebo na pět kol. Vůbec bych se totiž nedivil, kdyby to tentokrát došlo až na body. Burns se určitě nenechá ukončit v úvodu jako většina Chimaevových soupeřů,“ zanalyzoval pro ESPN Cormier.

Další články