Sleduj nás

Conor McGregor zaslal výzvu neomylnému šampionovi, odpověď na sebe nenechala dlouho čekat

Conor McGregor zaslal výzvu neomylnému šampionovi, odpověď na sebe nenechala dlouho čekatFOTO: UFC

Další slova do větru, nebo opravdu vážně myšlená výzva? To u irské superhvězdy nikdo nemůže vědět jistě.

Conor McGregor má sice přes půl roku dohodnutého soupeře a stále nenastoupil do programu USADA, ale i tak je o něm neustále slyšet v souvislosti s dalšími borci.

Poslední, kdo se již poněkolikáté dostal do hledáčku nechvalně známého, je šampion pérové váhy Alexander Volkanovski. Čtyřiatřicetiletý Australan je ve své divizi neomezeným vládcem a jedinou prohru v UFC si připsal při pokusu o ovládnutí lehké váhy. Nutno uznat, že i Islamu Makhachevovi byl více než vyrovnaným soupeřem a výhra mohla jít klidně i na jeho stranu.


„Je hloupost, že ten malý Volkanovski je na vrcholu P4P žebříčku. Nesmysl. Pro mě by to byla rychlá práce. Na sto procent přesná práce. Je čitelný, trefitelný a zranitelný. Ale líbí se mi, že má ten titul, takže je šance, že bychom o něj mohli bojovat. Historicky nejlepší bojovníci pérové váhy by se střetli, a už by nebyla žádná debata, kdo je lepší,“ odvázal se Conor, který v poslední době nevypadá ani na lehkou a pérovou váhu.

„Tak pojďme na to. Sejdeme se na UFC 300,“ kontroval okamžitě Alex, který nedávno při obhajobě titulu zničil famózního Mexičana Yaira Rodrigueze. V pérové divizi tak vystřílel prakticky všechny soupeře a jako jediný relevantní oponent se profiluje neporažený Španěl Ilia Topuria.


Zápas s Conorem by byl pro Volkanovskiho samozřejmě obrovskou odměnou za dosavadní výkony, které v UFC předvádí. Extrémně sledovaný boj by přinesl Australanovi životní výplatu, a navíc by jej v případě výhry definitivně posadil na vrchol pérové divize v historickém hodnocení.

Turnaj UFC 300, který nás čeká v průběhu příštího roku, bude monstrózní akcí, na které chce bojovat úplně každý. Uvidíme, kolik hvězd z minulosti se rozhodne v souvislosti s galavečerem k návratu. Zatím se mluví například o Rondě Rousey a Georgesi St. Pierrovi.

Zdroj: mmajunkie.comDalší články