Sleduj nás

Clash of the Stars vybírá mezi Romy nového soupeře pro Karlose Bendu. Ve hře je uznávaná legenda i naprostý surovec

Clash of the Stars vybírá mezi Romy nového soupeře pro Karlose Bendu. Ve hře je uznávaná legenda i naprostý surovecFoto: Clash of the Stars

Tomáš „Atom“ Klempár se zranil a Karlos Benda se tak pro červnový turnaj ocitl bez soupeře. Náhrada ovšem bude velice pestrá.

Jelikož má Karlos na svém kontě skalpy již několika romských bojovníků, vymyslel trenér Tomáš Pollák ve spolupráci s organizací Ocelové pěsti plán, jak dokázat, že i Romové umí být dobří zápasníci a že proti Bendovi nebudou pořád chodit jako prasata na porážku.

Tento plán zahrnoval souboj dvou vybraných bojovníků s již ověřenými zkušenostmi, jež se na březnovém turnaji Ocelových pěstí v rámci tříkolové bitvy postavili proti sobě. Šlo o Marka Suroše a Tomáše Klempára. Druhý jmenovaný tento duel vyhrál v opravdu těsném poměru na body a vysloužil si tím jak lístek do Clashe, tak i zápas s Karlosem Bendou.


Jelikož umí být bojové sporty pořádně nevyzpytatelné, ani v tomto případě se nám nevyhnuly jisté zdravotní komplikace. Například Karlose někdo na tréninku nakopl do žeber, která naštěstí nejsou zlomená a neohrozí jeho červnovou účast na turnaji v Ostravě. U Tomáše Klempára je to ale podstatně horší.

„Nejsem si jistý, jaký je jeho problém, ale má něco s nohou. Je to zranění, které se s ním táhlo možná už od duelu se Surošem, a teď zjistil, že do zápasu se mnou nebude moct nastoupit. Ta zásadní informace tedy je, že se momentálně nacházím bez soupeře,“ přibližoval Karlos Benda aktuální situaci.


Kdo tedy nastoupí místo Atoma?

„Nabízí se jména, která vás hned napadnou, ovšem v harmonogramu Clashe jsou už zkrátka některé věci dány. V první řadě na Clashi 9 (září), který se s mou osobu řeší víc než Clash 8, mě čeká jedno velké jméno a stále platí, že to bude doposud má největší výzva. A jedince, jako jsou Žralok Patrik nebo třeba Kuba Enžl, si organizace šetří na velký galavečer (do O2 areny),“ prohlásil Karlos na svém YouTube kanálu.

Platí tedy, že náhrada za zraněného Atoma bude opět romského původu. Bude se však chtít, aby se zachovala původní myšlenka, že ten bojovník bude mít už nějaké pokročilé zkušenosti. A takové varianty tu máme rovnou dvě.

„Na Ocelových pěstích o mě zápasili dva bojovníci, a když se jeden zranil, tak logicky přišel do úvahy ten druhý (Marek Suroš). A pak tu ještě je například romská legenda Ondřej ‚Číňan‘ Sztojka, který má za sebou přes padesát zápasů v postoji. Je to prý legenda a zabiják jako prase a mezi Romy má obrovské jméno,“ odhalil Benda dvě nejvíce diskutované možnosti.


Naše redakce se s Markem Surošem spojila a ten bez váhání odpověděl, že by danou výzvu hned přijal. „S Karlosem si to rád dám, ale obávám se, že nejsem jeho oblíbený typ soupeře – tedy starý, slabý a vyčpělý. Já bych si s ním pinkal jako s tenisákem. Vždy by se mu hlava odrazila od žíněnky a já bych ji tam poslal ihned zpátky. Nevím, jestli je na to připraven, protože opravdu nejsem jeho oblíbený typ soupeře a ještě nevlastním průkazku seniora, ale jinak do toho jdu,“ řekl Suroš, jehož přezdívka je údajně odvozená od toho, jak moc je ve svých bojích surový a s protivníky neúprosný. 


Další články