Sleduj nás

Chlastání pokračuje! Večírky plné alkoholu, potyčky a deprese. Oktagon dal Feninovi košem

Chlastání pokračuje! Večírky plné alkoholu, potyčky a deprese. Oktagon dal Feninovi košemFOTO: Eintracht Frankfurt

Na začátku roku to byla zpráva s velkým ohlasem a Martin Fenin se měl zapojit do světa MMA! Nápad s bývalým fotbalistou poslal do světa Oktagon. Tomu se to náramně líbilo, jenže teď následuje zvrat.

Bývalý fotbalový hráč, který měl často problémy a neustále zanedbával zdravý životní styl, vyvolal u vedení organizace nedůvěryhodnost. Ondřej Novotný, šéf Oktagonu, oznámil, že plánovaný zápas se nakonec neuskuteční.

Martin Fenin, který hrál za týmy jako Teplice, Frankfurt a Slavia, po skončení své fotbalové kariéry upadl do anonymity. "Dva roky jsem jen seděl doma a pil," prohlásil v rozhovoru pro Sports24 v lednu.


Nicméně Oktagon mu nabídl možnost vrátit se zpět na výsluní. I když neměl žádné zkušenosti s bojovými sporty, celý tento projekt měl svůj smysl. Galavečer se měl konat 16. září ve Frankfurtu, tedy městě, kde Fenin prožil nejslavnější období své kariéry a kde si ho fanoušci dodnes váží.

V dobách svého působení tam dokonce dosáhl hattricku proti Herthě Berlín. Avšak později přišly temné časy. Večírky plné alkoholu, potyčky, deprese a dokonce i pád z okna. Slibná kariéra skončila před třicítkou.


"Chci dokázat sobě i okolí, že stále mám odhodlání," řekl na začátku roku. Na svém Instagramu pravidelně sdílel snímky ze svých tréninků a postava se začala měnit k lepšímu. Určitě zhubl kolem patnácti kilogramů. Avšak tato proměna neprobíhala bez problémů. Bylo dobře známo, že se Fenin stále potýká s alkoholovými dýchánky, což neuniklo pozornosti bulvárního tisku.

Mezitím se blížil turnaj, kde měl Fenin čelit jinému bývalému fotbalistovi, Kevinu Pannewitzovi, který také prožíval potíže. Pannewitz musel zhubnout na zápas 56 kilogramů, ale jeho příprava byla mnohem horší než u Fenina. Bylo zřejmé, že zápas se vůbec neuskuteční. A tak se také stalo.

"Projekt Fenin jsme zastavili. Doufali jsme, že oba budou ochotni se změnit, ale měli jsme s jejich přípravou velké problémy. Přejeme jim šťastný život, ale už mimo Oktagon," oznámil Ondřej Novotný ve svém podcastu Letem světem MMA.


Zbývá se ptát, jakým směrem se nyní bude ubírat Feninův život. Bez ohledu na to, jak velkou šanci vůbec dostal a totálně ji promarnil.

Zdroj: Letem světem MMA, Oktagon MMA


Další články