Sleduj nás

Charles Oliveira vysvětlil, proč s Makhachevem odmítl okamžitou odvetu

Charles Oliveira vysvětlil, proč s Makhachevem odmítl okamžitou odvetu
Když před měsícem Charles Oliveira přišel o pás lehké váhy, UFC mu nabídlo okamžitou odvetu. Bývalý brazilský šampion ovšem odmítl.

Málokdy se stává, že se takto nějaký zápasník bojující o mistrovský pás rozhodne, ale v případě Oliveiry je si třeba přiznat, že byl poslední roky vskutku velmi aktivní a očekávalo se od něj prakticky nemožné.

„Bojoval jsem s Leem, Fergusonem, Chandlerem, Poirierem, Gaethjem a nakonec i Makhachevem. Vždy jsem věřil, že mohu porazit každého, ale vždy to byl také velký mentální tlak. Psychicky mě to utápělo,“ přiznával muž s přezdívkou „do Bronx“.


„Nemá cenu chodit kolem horké kaše, v posledním zápase byl můj soupeř (Islam Makhachev) prostě lepší. Skvěle se na mě připravil a rozebral mě. Naopak já nebyl připravený na nic z toho, co na mě chystá, a proto jsem prohrál. Přijímám to jako chlap,“ pokračoval.

UFC mu nabídlo odvetu. „Dana White za mnou pár dní po Abú Dhabí přišel, jestli nechci odvetu v Riu, že tam shání nějaký velký zápas. A i když bych jindy neváhal, teď jsem prostě řekl ne. Nebyl jsem připravený. Totéž jsem řekl i všem mým vyzývatelům v divizi, potřebuju si odpočinout, bylo toho na mě moc,“ řekl Charles pro brazilský server Combate.


„Nejsem zraněný, ale jsou věci, které sahají za fyzické problémy. Skutečně, přátelé, potřeboval jsem na několik týdnů teď úplně vypnout,“ dodal.

Charles Oliveira a jeho rozhovor týden po zápase


Že Charlese porážka s Islamem zlomila, to bylo evidentní již pár dní po zápase. Už tehdy naznačoval, že si nyní potřebuje dát pauzu.

„Prohry jsou v životě normální, ale bohužel některé umí zatraceně bolet,“ přiznával upřímný Brazilec.

„Potíž je v tom, že jsem vážně věřil, že jsem byl proti Makhachevovi perfektně připravený.  Nemám žádné výmluvy, prohrál jsem. A prohrál jsem zcela jednoznačně,“ nezakrýval své dojmy.


„Byl jsem v plném zápasovém tempu a dost si věřil… Ano, stoprocentně se vrátím, ale hned to nebude. Nyní si potřebuji odpočinout, protože se cítím hlavně psychicky vyčerpaný,“ uváděl.

„Už teď mám na stole pár výzev. Obávám se, že všechny soupeře zklamu, skutečně si potřebuji na nějaký čas odpočinout,“ dodal Oliveira, který od konce roku 2019 podstoupil sedm velmi náročných zápasů. Až na ten poslední všechny vyhrál.


Další články