Sleduj nás

Charles Oliveira mluví o plánech do budoucna i taktice na Dariushe

Charles Oliveira mluví o plánech do budoucna i taktice na DariusheFOTO: UFC

Charles Oliveira v sobě probouzí lva a sním i novou motivaci, která jej požene na cestě za titulem. Hned první překážkou mu však bude Beneil Dariush.

Tato dvojice se střetne 6. května na turnaji UFC 288 v New Jersey, kde se zároveň určí, jak už to několikrát potvrdil sám Dana White, kdo bude v rámci lehké váhy nový titulový vyzývatel. To je cílem, po kterém touží oba bojovníci, a zejména pak brazilský „do Bronx“, který má v titulovém boji šampionovi Islamu Makhachevovi hodně co vracet.

„Duel s Islamem mám stále v hlavě, protože jsem v něm úplně zamrzl a nepředl takový výkon, jaký se ode mě očekával. Je to něco, co si budu vyčítat, dokud to nenapravím,“ sdělil Oliveira serveru MMA Fighting.

„Teď si pro ten titul lehké váhy jdu zpátky. Chci se stát opět šampionem a udělám pro to cokoliv. Jsem motivovaný jako nikdy v životě a tuto mou novou chuť brzy pozná můj příští soupeř Beneil Dariush,“ slíbil.

„Jsem jako lev, který se vydává na lov. Pokud očekáváte, že s Beneilem pojedu nějakou taktickou bitvu, pak jste na omylu. Já tam přijdu a budu se po něm neustále sápat, dokud nezískám výhru. Taková je má taktika,“ líčil.


O odvetě s Makhachevem

„Vždy jsem doufal, že se mohu stát nejlepším zápasníkem celé historie lehké váhy MMA, jenže pak se objevil Makhachev a ukázal mi, že pořád někde dělám chyby. Nemohl jsem tomu uvěřit, protože jsem se cítil v životní formě a ten zápas byl skutečně jednoznačný, až mi došlo, že jsem to nezvládl psychicky,“ vypověděl Oliveira, co za tu dobu od osudné prohry vydedukoval.

„Nechal jsem se ovlivnit tíhou okamžiku i tíhou publika – opět jsem bojoval na domácí půdě mého soupeře... S úctou k Islamovi říkám, že mi ukázal své kvality, ale já se proti nim nebyl schopen bránit, protože jsem prostě zamrznul. To se mi příště nesmí stát a ani nestane. Půjdu do boje jako lev, kterého bude zajímat pouze jeho kořist. Odteď už žádné rozptylování,“ snažil se vysvětlit.


Další články