Sleduj nás

Být to delší, tak věřím, že bych ho porazil! prohlásil Michal Kotalík, který si ale nové fanoušky tentokrát nezískal

Být to delší, tak věřím, že bych ho porazil! prohlásil Michal Kotalík, který si ale nové fanoušky tentokrát nezískalFOTO: OKTAGON MMA

Fiasko na váze a neúspěch v zápase. Kombo, které si Michal Kotalík za rámeček rozhodně nedá. Zástupce Reinders teamu je i tak se svým výkonem spokojený a z Ostravy si veze pozitivní pocity.

Oktagon 50 měl na svém programu pouze jeden ryze český souboj. Brněnský veterinář Ondřej Raška se v něm utkal s problémovým chlapcem Michalem Kotalíkem. Ten svoji pověst potvrdil již na oficiálním vážení, kdy se ani na dva pokusy nebyl schopný vejít do dohodnutého limitu. Ten byl určen na devětaosmdesát kilo, což byla pro Kotalíka i na druhý pokus nedostupná meta. Vzhledem k tomu, kolik ovšem Michal shazoval, a jak krátkou dobu na přípravu měl, se nesplnění limitu dá pochopit.

„Když se mi Ondra ozval, tak jsem měl asi 150 kilo. To bylo pět týdnů před turnajem. Pracuji jako číšník, chtěl jsem jít jednadevadesát, ale Ondra tam chtěl osmičku, takže to bylo devětaosmdesát kilo. Řekl jsem si, že do toho jdu, a nakonec jsem to neudělal o 400 gramů. Už jsem fakt nemohl. Za pět týdnů jsem dal šestadvacet kilo, a nakonec předvedl takový výkon. Myslím, že po tomhle bych měl v Oktagonu zůstat,“ prohlásil Michal Kotalík na tiskové konferenci Oktagonu MMA.


Trable s váhou nejsou u Kotalíka žádnou novinkou. Michal ovšem vždy dokázal zaujmout srdnatým výkonem a pořádnými granáty v rukavicích. Tentokrát ovšem narazil na skvěle připraveného a velmi odhodlaného soupeře. Raška navíc využil Kotalíkovo zaváhání po špatném došlapu a nekompromisní ranou jej poslal k zemi. Dokonale tak odpověděl na Michalovo hecování, které proběhlo v úvodní pětiminutovce.

„On něco řval, že je to málo, tak jsem přitvrdil, no. Ta gesta jsem vnímal, ale co, tak jsem se nechal trochu vyhecovat. Porazil jsem ho. Vůbec nevím, asi mu rozsekaly nohu calf kicky, ty jsem trefoval čistě. Každý, který jsem trefil, sedl," našel Raška klíč k vítězství, které potěšilo zaplněnou arénu v Ostravě.Další články