Sleduj nás

Baba Jaga se vydává na válečnou stezku. Je plná odvet. Jdu si pro spravedlnost! hlásí

Baba Jaga se vydává na válečnou stezku. Je plná odvet. Jdu si pro spravedlnost! hlásíFOTO: Clash of the Stars

Ostravská show se blíží a Baba Jaga znovu zavětřil krev. Václav Mikulášek má před sebou boxerský souboj s Josefem Pekárkem, ale tím seznam cílů teprve začíná. Padla jména, padla ostrá slova a padnou i rukavice. Všechno má být jinak. Tentokrát podle něj.

Vítězná stezka začíná v Ostravě

Mikulášek ví, že musí znovu vzbudit respekt. Začíná doma v ostravském kotli, kde se střetne s Josefem Pekárkem. A podle jeho slov to nebude žádná šachová partie. „Pepa mi sedne, hned v prvních minutách ho dostanu do problémů a on začne chybovat. Tohle bude můj zápas,“ říká.

O tom, že nyní nic neponechá náhodě, svědčí i jeho trénink. Neřeší, co by mohl udělat soupeř, důležité je, co udělá on. „Trénuju tak, abych zaskočil já jeho,“ svěřil se serveru kaocko.

Török, Lakatoš a ti ostatní

Vašek nicméně odmítá předstírat, že jde jen o sport. Cítí, že se stal pro řadu bojovníků snadnou vstupenkou ke slávě. „Nelíbí se mi, když si někdo chce na mně dělat jméno. Je jich miliarda,“ směje se hořce.

Na prvním místě jeho osobního „seznamu“ je Gabriel Török. Odveta s ním by mohla přijít už v Bratislavě. Mikulášek má jasno, tehdy to nebyl úder do slabin, ale simulace. „Vím, jak jsem trefoval. On to ví taky,“ vrací se ke spornému momentu z jednoho z předchozích zápasů. Vysvětluje i nedorozumění okolo údajného útoku na rodinu. „Do rodiny bych se nenavážel nikdy nikomu. Pokud si něčeho vážím, tak žen a dětí,“ podotýká.


A co Patrik Lakatoš? „Nemůžu dopustit, aby mě porazil takový blbec. Chci odvetu. Vrátím ho zpět na zem,“ slibuje.

Vděk, respekt a vášeň

Ačkoliv článek působí jako výčet účtů k vyrovnání, mezi řádky se zračí i respekt. A to vůči těm, kteří zůstali. „Obdivuju lidi, co bojují a nikdy se nevzdávají. Boris Marhanský je jeden z nich,“ zmiňuje Mikulášek šéfa RFA.

Vašek věří, že si svým výkonem získá zpět důvěru publika. A zároveň chce dát najevo, že dokáže odpovídat v ringu, ne v komentářích.



Další články

Skandál v Mnichově: Vítěz přišel před novináře úplně namol

Představte si, že vyhrajete svou premiéru v prestižní organizaci, ale místo profesionální analýzy předvedete na tiskové konferenci jazykolam způsobený nadměrnou konzumací alkoholu. Přesně tohle se povedlo Teo Smithovi, který si po skalpu Michaela Deiga-Schecka dopřál mnichovské pivo v takové míře, že mu rozuměl málokdo.

Skandál v Mnichově: Vítěz přišel před novináře úplně namol

Měl silné řeči, ale skutek utekl. Šéf Oktagonu si rýpnul do odpadlíka

Býval postrachem velterové váhy s parádní vizitkou, dnes však sbírá jednu porážku za druhou a jeho kariéra připomíná volný pád bez padáku. Jozef Wittner si v Německu připsal další trpký nezdar, což neuniklo ani pozornosti promotéra Ondřeje Novotného, který v reakci na čtvrté selhání v řadě upozornil na propastný rozdíl mezi bojovníkovými slovy a realitou v kleci.

Měl silné řeči, ale skutek utekl. Šéf Oktagonu si rýpnul do odpadlíka

Mawar mě zvedal jako pírko. Novotný odhalil šílenou historku z vězení

Návrat z vězení rovnou do klece, takový je plán Pavla Novotného, který se zapojí do boje o milion korun v pyramidě Clash MMA. Během debaty s ostatními účastníky turnaje však vytáhl historku z úplně jiného soudku a prozradil, jak mu za mřížemi dával do těla obávaný Tadeáš „Mawar“ Růžička, pro kterého se stal živým posilovacím strojem.

Mawar mě zvedal jako pírko. Novotný odhalil šílenou historku z vězení

Spor o nástup do klece: Benda chce po Enžlovi změnu ve smlouvě

Měla to být konstruktivní debata o pravidlech a zdravotním stavu, avšak setkání tváří v tvář se rychle zvrhlo v přestřelku o ego a detaily ve smlouvě. Karlos Benda zůstal v němém úžasu, když zjistil, že si Jakub Enžl propašoval do kontraktu podmínku, která obvykle náleží jen úřadujícím šampionům, a rozhodl se hlasitě ozvat.

Spor o nástup do klece: Benda chce po Enžlovi změnu ve smlouvě

Téměř čtyři kila navíc? Novotný se pustil do hříšníka, který zničil titulový sen

Představte si, že vyhrajete životní zápas, ale radost vám zhořkne, protože jste selhali ještě před vstupem do klece. Ion Surdu šokoval Brno, když na váze „ustřelil“ o téměř čtyři kilogramy, a třebaže v souboji s Andrejem Kalašnikem zvítězil, pás šampiona mu zůstal zapovězen. Promotér Ondřej Novotný pro jeho počínání nemá pochopení a jasně vzkazuje, že výmluvy po bitvě nikoho nezajímají.

Téměř čtyři kila navíc? Novotný se pustil do hříšníka, který zničil titulový sen

Zákaz mluvit s konkurencí? Novotný se vysmál Sivákově smlouvě

Rivalita mezi domácími organizacemi bojových sportů často připomíná studenou válku, v níž se bojuje o každé zvučné jméno. Promotér Ondřej Novotný nyní přilil olej do ohně, když v živém vysílání s notnou dávkou ironie naznačil, že hvězdný Václav Sivák má ve své smlouvě u konkurence jeden velmi specifický a bizarní zákaz.

Zákaz mluvit s konkurencí? Novotný se vysmál Sivákově smlouvě