Sleduj nás

Attila Végh: Před zápasem s Vémolou jsem nesypal! Pomohl jsem si jen 300 miligramy

Attila Végh: Před zápasem s Vémolou jsem nesypal! Pomohl jsem si jen 300 miligramyFOTO: OKTAGON MMA

Bývalý šampion Bellatoru se pomalu a jistě vrací do tvrdé přípravy. Do turnaje Oktagon 58 sice zbývá ještě hromada času, ale Attila byl naposledy v ostré akci před čtyřmi lety, a tak bude návrat do zápasové formy pořádně náročný.

Jeho soupeř stihl za dobu jeho nečinnosti šílených jedenáct zápasů. Attila si střihl pár boxerských exhibicí, účast v taneční soutěži, a také nespočet společenských akcí a rozhovorů. Startovní čára před začátkem přípravy tedy není pro oba bojovníky na stejné úrovni. Slovenskou legendu tento fakt ovšem ani v nejmenším neznervózňuje a věří, že bude v červnu vyladěný stejně dobře jako před "Zápasem století". Attila pak vypadal na turnaji Oktagon 15 lépe než v dobách, kdy zápasil v zámoří, což vyvolalo spekulace o užití zakázaných látek.

„Lidé mluví o tom, že jsem se nasypal vším možným, ale to není pravda. Stačí, když je dobře nastavená strava a tréninky, pak se dá udělat taková forma. Klidně bych šel na dopingovou kontrolu. Jediné, co jsem si tenkrát dal, bylo 300 miligramů syntolu. To je takový olejíček, co se maže, a ze kterého se trochu nafouknou svaly,“ prozradil Végh v rozhovoru, který poskytl serveru sport.sk.

Testy na doping nejsou v Oktagonu na pořadu dne, takže bojovníci, kteří nesypou, jsou spíše minoritou. Attila momentálně polyká tréninkové dávky ordinované Iljou Škondričem v bratislavském gymu OFA. Společnost mu výjimečně dělá i Jirka Procházka, který se ve stejné tělocvičně připravuje na svůj souboj s Aleksandarem Rakicem. Pro oba bojovníky je tato spolupráce velice prospěšná, protože se stále jedná o jediné šampiony velkých organizací, které Česko nebo Slovensko má.

„Samozřejmě, že tam je zdravý respekt, ale vždy si dají kvalitně do těla. Je to moc pěkná podívaná. Všechno je to ve sportovním duchu, ale rozhodně se nehladí,“ přiblížil atmosféru na tréninku šéf gymu Ilja Škondrič.Další články