Sleduj nás

Anthony Smith: Buďto budu šampionem, nebo zemřu při pokusu se jím stát

Anthony Smith: Buďto budu šampionem, nebo zemřu při pokusu se jím stát

Anthony Smith na UFC Fight Night 153 porazil Alexandera Gustafssona a připsal si tak do sbírky největší skalp své dosavadní kariéry. Kdo dál tam na něj čeká? On sám by si přál odvetu s Jonesem, ovšem když na ni nedojde, udělá cokoliv potřebného, co ho k němu zase dovede.

„Řeknu vám stejnou věc, kterou jsem řekl Jonu Jonesovi: ‚Uvidíme se znovu!‘ Už dávno bych tu nestál, kdybych ho stále nepronásledoval,“ pravil Lionheart chvíli po výhře ve švédském Stockholmu, kde opravdu prokázal lví srdce. Od začátku duelu všechny v sále zaskočil svým odhodláním a svou aktivitou, která slavila úspěch ve čtvrtém kole zápasu.

„Myslím si, že se lidem nelíbí, že neustále šmejdím okolo špičky žebříčku. Říkal jsem to už dříve a řeknu to znovu: ‚Stanu se šampionem divize.‘ Každý z nás má nějaký motor a tohle je ten můj. Kdybych ho neměl, už bych tu nestál,“ pravil, čímž zastával názor i několika svých kolegů ve zbroji mající podobné cíle.


Anthony Smith se tak vzpamatoval z bodové prohry, kterou mu na UFC 235 připravil aktuální šampion divize polotěžké váhy Jon Jones. Třicetiletý rodák z Texasu se tehdy nechal slyšet, že se sice během té bitvy dopustil pár drobných chyb, ale přesto neviděl nic, co by mu říkalo, že je Jones neporazitelný.


„Výhra nad Gustafssonem je určitě jednou z největších v mé kariéře. Nedomnívám se, že ho prohra se mnou tak zlomila. Vždy byl a bude skvělý zápasník. Odveta s Jonem se stane jen logickým vyústěním mé snahy. Nejprve si však musím nechat zkontrolovat ruku, protože ji mám pravděpodobně zlomenou. Pak přijmu to, co mi osud předhodí pod nohy,“ pokračoval Smith.

A kdyby už v příštím zápase nedostal možnost odvety s Jonesem? „Jak jsem řekl - buďto budu šampionem, nebo zemřu při pokusu se jím stát. To je má cesta. Takže všichni ti chlápci, co o mně mluví, že tu jsem nešťastnou náhodou, připravte se na zklamání, protože já rozhodně neplánuji zastavit.“

(Edit: 4.6. - zprávy o zlomené ruce se potvrdily, Smith bude přibližně půl roku mimo hru)Další články