Sleduj nás

Amanda Nunes je nejlepší zápasnice, jakou jsme tu kdy měli, dmul se pýchou White

Amanda Nunes je nejlepší zápasnice, jakou jsme tu kdy měli, dmul se pýchou White

Uzavřela dvacetizápasovou výherní šňůru své soupeřky a stala se vůbec první ženou, která kdy vlastnila pásy ze dvou hmotnostních divizí. „Jak by vůbec někdo mohl o její genialitě pochybovat?“ ptal se Dana White, který předvídá, že se něco takového nemusí už jen tak opakovat.

Amanda Nunes je nejlepší zápasnice

Ve skutečnosti by se dalo říct, že Amandě trvalo pouhých 51 sekund to, co se za 13 dlouhých let nepovedlo nikomu jinému. Jindy silná postojářka Cris Cyborg schytala několik přesných a tvrdých úderů už v první minutě, načež se skácela k zemi, čímž zmařila tikety tisíců sázkařů.


„Nunes je nejlepší, teď o tom snad už nemůže být ani žádných pochyb,“ nešetřil chválou prezident UFC. „Fight s Cris o tom rozhodl. Amanda dokázala něco, co se tu ještě nikdy nikomu nepovedlo. Je naprosto nejlepší ze všech žen smíšeného bojového umění,“ trval si na svém.

S Whiteovým tvrzením bude jen těžké polemizovat, přesto se najde jedna věc, jež by se mu dala vyčíst. Cristiane Juanito by si jako jindy obávaná šampionka zasloužila druhou šanci k tomu si vybojovat svůj pás zpátky, nicméně jak se zdá, pro teď k tomu není vhodná chvíle.


Cris Cyborg vs. Amanda Nunes 2? Má smůlu, říká vítězka posledního duelu, odveta nejdříve za dva roky


Další články