Sleduj nás

Alpha Gym Karlovy Vary: Domov pěti sportů s hvězdným zastoupením vychovává perspektivní bojovníky

Alpha Gym Karlovy Vary: Domov pěti sportů s hvězdným zastoupením vychovává perspektivní bojovníky

Je to již rok, co v lázeňském městě Karlovy Vary bylo otevřeno nové centrum bojových sportů Alpha Gym Karlovy Vary. Dnes domov pěti sportů zažil bouřlivý začátek, prošel složitou rekonstrukcí, ale poměrně brzy si také vybojoval své místo na karlovarské scéně a jeho svěřenci vybojovali mnoho vítězných zápasů. V uplynulém roce také hostil hned dva OKTAGON MMA kempy, jehož trenéry byly „špičky“ českého MMA.

„Loňský rok byl pro nás výzvou. Nečekali jsme, že se nám za tak krátkou dobu podaří sestavit v Karlových Varech kvalitní sportovní týmy v grapplingu, thaiboxu a MMA, které nás reprezentují v těžkých zápasech a co hlavně – odnáší si z nich cenná vítězství. Chceme, aby z našich zápasníků čišel repekt a zejména, aby šli do každého zápasu se vztyčenou hlavou a bez strachu.“ říká Ilja David, jeden ze zakladatelů Alpha Gymu Karlovy Vary.


Trenéři Alpha Gymu – české i světové hvězdy MMA

V listopadu 2019 se hlavním trenérem MMA stal Krishan Rawat. Krishan pochází z Indie a ještě než se v roce 2013 začal plně věnovat MMA, bojoval na indické národní úrovni v Taekwondu a je také držitelem černého pásku. Za svou profesionální MMA kariéru v indické Super Fight League drží pozitivní bilanci se čtyřmi vítězstvími za tým Goa Pirates. Krishan byl také účastníkem vůbec první indické MMA reality show s názvem Super Fight League Contenders. Jeho pravou rukou je druhý ze zakladatelů Alpha Gymu Karlovy Vary a trenér MMA 3. třídy Jan David. Jenda začal s thaiboxem už v deseti letech a absolvoval deset zápasů za tehdejší CHB Gym Karlovy Vary trenéra Bohuslava Chudáčka. Poté zatoužil po boxu, kde si ze tří zápasů odnesl rovnou tři výhry. Nakonec se rozhodl zaměřit se na MMA, ve kterém aktivně zápasí už čtyři roky.

Hned dva trenéři „vychovávají“ budoucí špičky wrestlingu

Hlavním trenérem wrestlingu není nikdo jiný než reprezentant ČR v řecko-římském zápase Štěpán David. Štěpán je čtyřnásobným mistrem ČR v kategorii junioři do 20 let, trojnásobným mistrem ČR v kategorii muži a držitelem třetích míst Velké ceny Španělska a Finska. Své síly si poměřuje s nejlepšími zápasníky na světě, a to v nejtěžší váhové kategorii do 130 kg. V současnosti sbírá zkušenosti v německé Bayernlize, kde již druhou sezónu nenašel přemožitele. Jeho trenérským parťákem je Kamran Sharbatov, který se od svých 8 let věnuje wrestlingu na profesionální úrovni, získat titul mistra a vicemistra ČR ve volném stylu, v kategorii junioři držel titul mistra Ázerbájdžánu, vybojoval také druhé a třetí místo na mistrovství Ázerbájdžánu. V roce 2006 si odvezl titul mistra z prestižního mezinárodního turnaje v tureckém Istanbulu.


Makhmud Muradov a trenéři Alpha Gymu po tréninku druhého OKTAGON MMA Kempu.

Grappling – doktor, který umí za to vzít

Ani grappling v gymu nesmí chybět a jeho trenérem je profesí lékař Alexey Chumaev, který si v posledních deseti letech vyzkoušel téměř všechny bojové sporty – ať už šlo o thaibox, klasický box, brazilské Jiu-Jitsu, wrestling, ale především o grappling a MMA. Za sebou má spoustu zápasů, a to nejen v Čechách, kde v MMA zvítězil na Czech Open 2016 za pražský Penta Gym, ale hlavně pak také v Rusku, kde se utkal se svými soupeři ve 40 zápasech, z nichž z 30 vyšel jako vítěz.


Thaibox i Ladies kickbox – tvrdý sport pro zápasníky i zápasnice

Tomáš Jirkovský, trenér thaiboxu a nově také Ladies kickboxu, se bojovým sportům věnuje přes sedm let a jeho tréninky jsou zaměřeny převážně na techniky úderů a kopů, ale také na zlepšení fyzické kondice. Tomáš je během tréninků nekompromisní a tým dokáže vždy stmelit nejen svým humorem ale příkladnou přípravou svých tréninků a kvalitním vedením.

Trenéři Jan David, Tomáš Jirkovský a vítezný zápasník Martin Alvares na lize thajského boxu

Hostující gym hned dvou OKTAGON MMA kempů

Spousta skvělých zápasníků navštívila v lednovém víkendu Alpha Gym v rámci OKTAGON MMA kempu. Hlavními trenéry byli česká MMA superstar Jirka „Denisa“ Procházka, talentovaný Miloš „Meloun“ Petrášek nebo účastník Show OKTAGON výzva Michal „Migel“ Konrád. Třešničkou na dortu se stal Laky Royal Cut, který zazářil svým humorem a bojovým duchem. V říjnu pak na kemp zavítal UFC zápasník Makhmud „Mach“ Muradov. Jeho tréninky byli zaměřeny na zlepšení fyzické kondice a obsahovaly spoustu zajímavých technik v postoji i na zemi, které Mach využívá při svých zápasech. Jirkovo i Machovo tréninky navštívili i trenéři Alpha Gymu, kteří si z nich odnesli spoustu cenných zkušeností do svých tréninků.


První OKTAGON MMA Kemp s Jiřím Procházkou, Milošem Petráškem a Michalem Konrádem.

Alpha Gym Karlovy Vary neporažen na jihu Čech

Alpha Gym řádil v říjnu na jihu Čech, přesněji v Českých Budějovicích, kde se konal RP Security MMAA Aréna Cup 55 v MMA a domů si odvezl celkem tři vítězství. Svou zápasnickou premiéru zde zažil zápasník Elion Knushi, který se představil v juniorské kategorii do jednadvaceti let. Svého soupeře porazil již na začátku druhého kola po technickém K.O. smrští úderů. Druhým vítězným zápasníkem byl Petr Brodský, který se postavil zápasníkovi elitního pražského gymu Reinders MMA. Posledním vítězným reprezentantem Karlových Varů byl mladý trenér Alpha Gymu Jan David, který měl v prvním kole jasnou převahu nad svým soupeřem z Fight Club Czechia, kdy soupeře k ničemu nepustil a  a zápas vyhrál vzdáním soupeře po prvním kole. V MMA tak Alpha Gym drží za první rok své existence úctyhodnou bilanci 5 vítězsví a žádné porážky.

MMA Tým Alpha Gymu Karlovy Vary po vítězstvích v Českých Budějovicích. Zleva: Sebastian Ludvík, David Morra, Ondřej Hlaváček, Ilja David, Jan David, Elion Knushi, Petr Brodský, Daniel Karnet, Alina Burkovskaja, Kateřina Koptová a Klára Duhai.

Vítězná jízda v Plzni

Úspěšná jízda v podání bojovníků Alpha Gym Karlovy Vary ani v listopadu nebyla u konce. První listopadovou sobotu se výprava zápasníci karlovarského klubu vydali do Plzně, kde byl na programu 18. ročník mistrovství České republiky Allkampf-Jitsu Grapplingu a Fightingu. V kategorii Grappling muži nad 18 let a do 69 kg se po dvou výhrách a především díky skvělému výkonu ve třech zápasech stal vicemistrem České republiky Jan David. Další úspěchy bojovníků z lázeňské metropole na sebe nenechaly dlouho čekat. Za juniory zabodoval Sebastian Ludvík, který se ve váze do 85 kg probojoval až do samotného finále a po dominantním výkonu v obou zápasech urval titul mistra České republiky v grapplingu. Další radost přinesl v kategorii do 93 kg karlovarským barvám Alexey Chumaev, který po jedné prohře a jedné výhře získal titul vicemistra České republiky.

Alexey Chumaev a jeho grapplingový tým na mistrovství České republiky v Plzni.

Bez fanoušků a trenérů by to nešlo

Velké poděkování si zaslouží fanoušci Alpha Gymu Karlovy Vary, kteří vždy v hojném počtu doprovází a hlasitě povzbuzují svěřence gymuběhem turnajů. Poděkování si také zaslouží stávající i bývalí trenéři Alpha Gymu, jmenovitě Krishan Rawat, Jan David, Štěpán David, Kamran Sharbatov, Alexey Chumaev, Tomáš Jirkovský, Radek Šopov, Vojtěch Veselovský, Elion Knushi a František Galgóci, za zodpovědný přístup a elán, který do svých tréninků dávají.

Od nového roku probíhá nábor nových zápasníků. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram a buďte v obraze. Chcete-li vědět, jak to u nás vypadá, nalaďte si YouTube kanál, kde je aktuálně nové video, jehož protagonisty jsou samotní trenéři Alpha Gymu Karlovy Vary. Video je dostupné zde. Od pondělí do pátku nás najdete na adrese Sokolovská 129/111, Karlovy Vary.


Další články