Sleduj nás

A zase ten Brichta! Konečně víme, proč se organizace Oktagon MMA a KSW nemohou vystát

A zase ten Brichta! Konečně víme, proč se organizace Oktagon MMA a KSW nemohou vystátFoto: Oktagon MMA

Dlouho se zdálo, že organizace OKTAGON MMA a KSW mohou fungovat vedle sebe bez větších problémů, protože každá z nich operovala především na svém domácím území. Nicméně v posledních měsících se objevily náznaky napětí a jejich konflikty výrazně eskalují.

Vedení KSW se například netají tím, že nevěří oficiálnímu rekordu návštěvnosti turnaje OKTAGON 65. Dokonce obvinili OKTAGON, že pouze kopíruje úspěšné strategie ostatních organizací. Jak to tedy celé vůbec začalo?

Vše nasvědčuje tomu, že základy problému byly položeny během schůzky mezi zástupci obou organizací. „Setkali jsme se na jejich turnaji v Gliwicích, kde jsme otevřeně mluvili o několika klíčových bodech. Jasně jsme jim řekli, že nebudeme podepisovat Normana Parka, protože porušil smlouvu a choval se vůči nim nepřátelsky. Oni nám na oplátku sdělili, že nehodlají podepisovat Lea Brichtu, protože měl problémy u nás,“ popisuje zástupce OKTAGONu.

Podle něj jednání dopadlo vcelku dobře. Zástupci KSW dali najevo, že nemají v úmyslu expandovat do Česka více než jednou za rok a půl, a ani OKTAGON se nechystá do Polska. „Řekli jsme jim, že kdybychom chtěli vstoupit na polský trh, budeme je o tom včas informovat, aby nedošlo k žádným nedorozuměním,“ dodává.

Přesto se vztahy mezi organizacemi začaly zhoršovat. Napětí eskalovalo kolem turnaje v Liberci. „My jsme měli turnaj dlouho naplánovaný a spustili jsme kampaň s pomalovanými autobusy a reklamami ve městě. Martin z KSW si myslel, že to děláme záměrně, aby jejich turnaj neuspěl. To vedlo k tomu, že podepsal Brichtu a rozjel se zbytečný konflikt,“ vysvětluje zástupce OKTAGONu.


Zdá se tedy, že šlo o sérii nedorozumění, která přerostla v konkurenční boj. I když se KSW s turnajem v Ostravě nedařilo, plánují další akci v Liberci, kde se jim minule dařilo o něco lépe. Očekává se, že soupeření mezi KSW a OKTAGONem bude pokračovat i v následujících letech, což slibuje zajímavý vývoj na československé i polské MMA scéně.

Zdroj: Oktagon MMA


Další články

Spor o nástup do klece: Benda chce po Enžlovi změnu ve smlouvě

Měla to být konstruktivní debata o pravidlech a zdravotním stavu, avšak setkání tváří v tvář se rychle zvrhlo v přestřelku o ego a detaily ve smlouvě. Karlos Benda zůstal v němém úžasu, když zjistil, že si Jakub Enžl propašoval do kontraktu podmínku, která obvykle náleží jen úřadujícím šampionům, a rozhodl se hlasitě ozvat.

Spor o nástup do klece: Benda chce po Enžlovi změnu ve smlouvě

Téměř čtyři kila navíc? Novotný se pustil do hříšníka, který zničil titulový sen

Představte si, že vyhrajete životní zápas, ale radost vám zhořkne, protože jste selhali ještě před vstupem do klece. Ion Surdu šokoval Brno, když na váze „ustřelil“ o téměř čtyři kilogramy, a třebaže v souboji s Andrejem Kalašnikem zvítězil, pás šampiona mu zůstal zapovězen. Promotér Ondřej Novotný pro jeho počínání nemá pochopení a jasně vzkazuje, že výmluvy po bitvě nikoho nezajímají.

Téměř čtyři kila navíc? Novotný se pustil do hříšníka, který zničil titulový sen

Zákaz mluvit s konkurencí? Novotný se vysmál Sivákově smlouvě

Rivalita mezi domácími organizacemi bojových sportů často připomíná studenou válku, v níž se bojuje o každé zvučné jméno. Promotér Ondřej Novotný nyní přilil olej do ohně, když v živém vysílání s notnou dávkou ironie naznačil, že hvězdný Václav Sivák má ve své smlouvě u konkurence jeden velmi specifický a bizarní zákaz.

Zákaz mluvit s konkurencí? Novotný se vysmál Sivákově smlouvě

Jednooký mezi slepými? Enžl drsně zesměšnil šampiona Clashe

Jakub Enžl není z těch, kteří by potřebovali plnit sociální sítě denně, avšak když už se rozhodne promluvit, jeho slova tnou do živého. Před blížícím se turnajem prolomil mlčení a bez servítků zhodnotil svého soka Karlose Bendu, jehož rétoriku označil za průhledný kalkul a přípravu výmluv pro případnou prohru.

Jednooký mezi slepými? Enžl drsně zesměšnil šampiona Clashe