Sleduj nás

Zverejňujeme fightcard pro největší boxerskou událost roku 2019 Evropa vs. Asie

Zverejňujeme fightcard pro největší boxerskou událost roku 2019 Evropa vs. Asie

Předloni do Česka přicestovala elita kubánského boxu, aby zde rozdávala radost fanouškům a bolest soupeřům v rámci střetu Evropa vs. Kuba. Nyní se evropští boxeři střetnou s výběrem Asie. A také v tomto případě půjde 2. února o skvělou podívanou.

22. listopadu 2017 to byla vysoká škola boxu. V roli učitelů byli kubánští bijci, jejich učedníky pak ti evropští. Mnozí podali kvalitní výkony, rvali se jako lvi. Přesto byl výsledek jednoznačný, 14-0 pro hosty ze střední Ameriky. S tím se ale tak nějak počítalo, o výsledek v našlapané Lucerně nešlo. Šlo o špičkový světový amatérský box. Ukázat krásu tohoto sportu. To se povedlo. Natolik, že již v té době pořadatelé z BigBoard Praha, bývalého to bundesligového celku, uvažovali o další podobné akci. K té mělo dojít na podzim, kvůli nabitému kalendáři se ale akce neuskutečnila.


Posunula se na termín 2. února 2019. Ten večer si to v pražském Hiltonu rozdají špičkoví boxeři Evropy a Asie. Do české metropole se na začátku února sjedou boxeři z Číny, Uzbekistánu, Mongolska, Thajska, Korey a mnoha dalších zemí asijského kontinentu. Celkem je naplánováno jedenáct soubojů. Mužů i žen. V rámci hlavního programu se představí dvě domácí hvězdy - Martina Schmoranzová a Petra Laštovková, bronzová medailistka z posledního mistrovství EU. Ta se střetne s tvrdou Vietnamkou, medailistkou z Asijských her. Devítinásobnou českou šampionku, medailistku z ME i mistrovství EU, Martinu Schmonrazovou pak čeká čínská šampionka, Jang Liou.


Domácí boxeři budou mít zastoupení také v mužském program. V akci budou Zdeněk Chládek, dlouholetá česká jednička, a Jirka Havel, který je považovaný za jeho nástupce a který je mezi nadějemi i v rámci programu Českého olympijského výboru (ČOV). „Asijský box patří mezi nejlepší a například Uzbekové dokáží jako jedni z mála konkurovat i nejlepším Kubáncům. Medaile z asijských šampionátů pravidelně vozí ale i Mongolové, Thajci, Číňané a Kazaši. Z asijské špičky nám chybí právě jen ti Kazaši, protože v daném termínu mají reprezentační akci, a tak se nepodařilo nikoho z jejich týmu uvolnit,“ řekl pro tiskovou zprávu zástupce pořadatelů Ladislav Kutil, který je mimo jiné promotérem dnes již legendou české scény - Heroes Gate.

Hlavní hvězdou celé akce bude úřadující mistr světa, stříbrný z OH 2016 a muž, který se zde již představil na ústecké Grand Prix, talentovaný Francouz Sofiane Oumiha. Toho by měl vyzvat další účastník posledních Her a zlatý z Asijských her, Mongol Tsendbaatar Erdenebat. V nové váze do 63 kg. „Já osobně se vedle našich kluků těším také na Arménce Bachkova, který je mistr Evropy a bronzový ze světového šampionátu v Hamburku,“ přidává Kutil svůj zkušený pohled experta.


Zajímavým jménem je také jediný slovenský zástupce akce, úřadující šampion Evropské unie ve váze do 75 kg, dvacetiletý talent Andrej Czsemez. Ten trénuje pod vedením prezidenta slovenské svazu Toma „Kida“ Kovacse. Oba byli v prosinci k vidění v Praze na XFN, jelikož do jejich týmu patří také raperská hvězda česko-slovenské hudební scény Rytmus, který si v O2 Arena odbyl svůj boxerský debut. Vstupenky (cena startuje na 790 korunách) na ojedinělou galashow jsou v předprodeji v síti TICKETSTREAM. Galavečer začíná v sobotu 2. února v 18.00 hodin předzápasy a poté bude následovat hlavní program.

Předzápasy

Elite Men 75kg 3x3 min Nooruldeen Qasim Jamal (IRQ) VS Miloš Bártl (CZE) 
Elite Women 51kg 3x3 min Thi Tam Nguyen (VIE) VS Jana Prokešová (CZE)

Hlavní karta

Elite Women 51kg 3x3 min Sana Kawano (JPN) VS Petra Laštovková (CZE) 
Elite Women 69kg 3x3 min Yang Liu (CHN) VS Martina Schmoranzová (CZE) 
Elite men 56kg 3x3 min Chatchai Butdee (THA) VS Jordan Rodriguez (FRA) 
Elite men 64kg 3x3 min Chinzorig Baatarsukh (MON) VS Hovhannes Bachkov (ARM) 
Elite men 69kg 3x3 min Lim Hyun Chul (KOR) VS Zdeněk Chládek (CZE) 
Elite men 75kg 3x3 min Eumir Felix Marcila (PHL) VS Andrej Csemez (SVK) 
Elite men 81kg 3x3 min Dilshodbek Ruzmetov (UZB) VS Andrei Aradoiae (ROU) 
Elite men 91kg 3x3 min Huss ein Iashaish (JOR) VS Jiří Havel (CZE) 
Elite men 91+kg 3x3 min Iashaish Zukhurov (TJK) VS Adam Kolařík (CZE) 
Elite men 63 kg 3x3min Tsendbaatar Erdenebat (MON) VS Sofiane Oumiha (FRA)Další články