Sleduj nás

Zvedni svůj líný zadek a začni bojovat! vyzývá Aspinall bývalého krále Miocice. Šéf UFC odpověděl

Zvedni svůj líný zadek a začni bojovat! vyzývá Aspinall bývalého krále Miocice. Šéf UFC odpovědělFOTO: UFC

Divize těžké váhy UFC by se opět mohla na nějaký čas pozastavit. Záleží na tom, jak dlouho bude šampion Jon Jones mimo hru.

Skoro jako by tato divize byla prokletá. Nejprve ji svojí trilogií brzdila dvojice Daniel Cormier – Stipe Miocic a nyní se pro změnu čeká na uzdravení nového šampiona Jona Jonese. To se nelíbí držiteli dočasného opasku Tomovi Aspinallovi, který by rád zůstal aktivní.

„Pokud je Jones mimo hru, proč mi prostě UFC nedá někoho jiného?“ ptá se, leč marně. „Rád bych bojoval dříve než na konci příštího roku. Klidně, ať mě UFC nechá obhajovat tento dočasný titul s někým jiným,“ navrhoval.


Problémem nicméně je, že datum Jonesova návratu není známo. A až se potvrdí, bude na něj čekat právě Miocic, který je na čekací listině už několik dlouhých měsíců.

„Pokud je Stipe zdravý, tak proč čeká na Jona?“ pokračoval Aspinall. „Přijde mi to, že prostě zlenivěl, fláknul svým zadkem někam na gauč a není schopen přijímat žádné výzvy. Já pro něho přitom mohu být lákavou možností. Kdyby mě porazil, jeho zápas s Jonesem by rázem dostal extra náboj. Teď o jeho formě dost lidí pochybuje,“ poukázal v interview pro The Mac Life.


Zdali se tímto návrhem bude Dana White řídit, to není v této chvíli jisté. Spíše to vypadá, že si Aspinalla nechá v záloze. Pokud bude však britský velikán naléhat, možná se dočká nějakého jiného zápasu.

„Zranění jsou nedílnou součástí této hry a teď bohužel jedno potkalo Jonese,“ uvedl před pár dny na tiskové konferenci Dana White. „Je to pro nás nepříjemná situace, ale rozhodně ne neřešitelná, už jsme si tím prošli tisíckrát předtím. Až se Jon vrátí, Stipe na něj bude čekat. Tato bitva pro nás má speciální význam, protože se v ní utkají dvě legendy našeho sportu. Proto ji chceme lidem doručit,“ vysvětloval.


Další články