Sleduj nás

Změna! Julianna Pena si na tréninku zlomila žebro, šampionka Nunes už zná novou soupeřku

Změna! Julianna Pena si na tréninku zlomila žebro, šampionka Nunes už zná novou soupeřkuFOTO: UFC

Trilogie mezi brazilskou lvicí Amandou Nunes a kráskou s venezuelskými kořeny Juliannou Pena se odkládá.

Bývalá šampionka si na tréninku přivodila zranění, které si vyžádá delší rekonvalescenci a organizace již za ni našla náhradu. Tou se stává Irene Aldana.

Mexičanka dostane premiérovou šanci zabojovat o titul, to navíc v hlavním zápase číslovaného turnaje. Změnu v obsazení očekávaného zápasu komentoval na svých sociálních sítích boss UFC Dana White.


„Julianna si zlomila žebra a je na čas ze hry. Podařilo se nám dohodnout Irene Aldanu, která vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů a tři ukončila před limitem. Je možné, že budeme mít dalšího šampiona z Mexika,“ připomněl White poslední úspěchy bojovníků a bojovnic ze středoamerické země.

Titul momentálně drží Brandon Moreno, Alexa Grasso a dočasným šampionem je Yair Rodriguez. Pokud se Irene podaří zbourat papírové předpoklady a porazit favorizovanou Nunes, zařadí se do této vybrané společnosti.


Pro UFC, které má v plánu se na Mexiko mnohem více zaměřit, se samozřejmě jedná o pozitivní zprávu. Další držitel opasku by jen podpořil boom, který tato stotřicetimilionová země v poslední době zažívá.

Dana White chce navíc vše urychlit vybudováním dalšího komplexu UFC Performance Institute přímo v Mexiko City.

Kdo se naopak pokusí MMA horečku výrazně ochladit, to je dvojnásobná šampionka Amanda Nunes. Nejdominantnější žena v historii tohoto sportu se po překvapivé porážce vrátila v plné síle.


I když Julianna Pena vydržela v odvetě plných pět kol, o vítězce nemohl být pochyb. V druhém nejočekávanějším zápase turnaje UFC 289 se poté představí Amandy krajan Charles Oliveira. Toho čeká odložený souboj s Beneilem Dariushem, který měl původně proběhnout již tento víkend.

Zdroj: UFC


Další články