Sleduj nás

Zranění jej přiměla k náročnému rozhodování. Přední UFC bojovník uvažuje nad koncem kariéry

Zranění jej přiměla k náročnému rozhodování. Přední UFC bojovník uvažuje nad koncem kariéryFOTO: UFC

Abyste se drželi na vrcholu, musíte neustále trénovat. Jenže s každým dalším tréninkem a zápasem se zvyšuje riziko zranění a ta jsou někdy tak devastující, že vás to nejen tělesně, ale i psychicky zlomí.

Velmi těžkou osobní chvilku nyní zažívá přední zápasník z velterové váhy UFC Gilbert Burns. Ten opravdu věřil, že je jen kousíček od další titulové bitvy, jenže pak prohrál s Belalem Muhammadem a následně i Jackem Della Maddalenou a naopak se od ní oddálil.

Samotnou třešničkou na tomto zklamání je zranění, které si Gilbert z posledního souboje odnesl. Ukazuje se, že jde o svaly v rameni, se kterými se trápil už dlouhé měsíce předtím. A protože se ty problémy neustále vrací a jeho snaha výsledky nepřináší, objevují se zde i myšlenky ohledně konce kariéry. 


„Vypadá to na několikaměsíční pauzu, protože těch problémů tam je více,“ řekl Burns pro portál Middle Easy. „Dobrou zprávou je, že z těch pěti svalů není žádný zcela přetržený, ale i tak člověk trpí jako pes,“ dal se do vyprávění zkušený sedmatřicetiletý bojovník, který má nyní dostatek času k tomu, aby popřemýšlel, co s jeho kariérou dále bude.

„Že bych skončil, nad tím jsem uvažoval už mnohokrát. Nikdy jsem to neudělal, ale přemýšlel jsem nad tím. Tohle je velice drsný sport a člověk se sám sebe ptá, zdali má takové zdravotní problémy vůbec zapotřebí. Odpověď je sice taková, že MMA miluju, ale sám nejsem nejmladší a člověk si prostě musí v určitých věcech udělat jasno. Možná se můj čas vážně nachýlil,“ pronesl bývalý titulový vyzývatel, z jehož řeči je patrné, že jej čeká několik dlouhých týdnů náročného rozhodování.Další články