Sleduj nás

Ducár, Musil, Lengál a další... Znojemský Ring přinese ten nejlepší box u nás

Ducár, Musil, Lengál a další... Znojemský Ring přinese ten nejlepší box u nás
Už jen pět týdnů zbývá do dalšího galavečera pod hlavičkou promotérské skupiny Patron Boxing. Tentokrát poprvé mimo domácí půdu v Plzni. I když… Ve znojemské Nevoga Aréna se zástupci „Patronů“ i vy fanoušci budete cítit také jako doma v obýváku.

Vasil Ducár (10-5-1, 9 KO). Dominik Musil (6-4, 5 KO). Vladimír Lengál (9-0, 8 KO). Už jen tato sestava stačí pro to, aby se místní fanoušci roztřásly očekáváním. „Znojemští pásci“ zase po letech na jedné akci. Zase spolu.

„Těším se, fakt hodně, o tom žádná. Stejně jako na kemp před galavečerem,“ připomíná Musil také fakt, že od 16. do 20. května proběhne na stejném místě velké soustředění Patron Boxing, které je ale otevřené také pro další zájemce. Nejen ty týmové, ale i ty, kteří třeba chtějí okusit trénovat po boku špičky domácí boxerské scény.


Většina z ní se poté představí také na Znojemském ringu, který bude stejně jako předchozí Plzeňský ring vysílat Oktagon.tv. „Do prodeje šlo 1800 lístků (v ceně 400 a 450 korun) a 400 lístků k celkem 80 stolům. O ty se mohou zájemci hlásit buď přes naše sociální sítě, nebo na mailu info@patronboxing.cz,“ hlásí promotér Patrik Knopp.

Ten ve spolupráci se svým matchmakerem Pavlem Šourem (15-8, 10 KO) chystá opravdu zajímavé menu. „Mário Zábojník (6-0, 3 KO) by se měl představit proti Vaškovi Zadákovi (1-0, 1 KO), český šampion v lehkém velteru Pavel Polakovič (6-0, 3 KO) se představí proti finské jedničce Tomimu Silvennoinenovi (9-4, 5 KO), který má za sebou také zajímavou amatérskou kariéru. Pás domácího šampiona by měl hájit Vasil Ducár,“ přidává Knopp.


„Bylo by to pro mě symbolické. Do profi jsem odešel po svém titulu v roce 2015, který jsem vybojoval právě ve Znojmě. Nyní se tam poprvé vrátím mezi profíky. Rád bych právě zde svůj pás poprvé obhájil, ale bude to složité,“ říká momentální jednička českého profesionálního boxu. V čem?

Nejzajímavěji se její dva muži: Vladimír Řezníček (11-4-2, 5 KO), se kterým Vasil před čtyřmi lety v Karlových Varech remizoval, a Václav Pejsar (19-13, 15 KO), kterému předloni v prosinci pás po tříkolové demolici sebral.

Plzeňský „Vlk“ se s prohrou nemůže smířit, jenže zatím se oba nahánějí především veřejně. Navíc Pejsar o tomto víkendu prohrál v Boltonu s Jackem Masseym po tvrdém úderu na spodek. A dva dny poté, co se mu narodil syn Vincent. Dle všeho především on pro duel ve Znojmě nepadá moc v úvahu. „Chci si teď od boxu chvíli odpočinout, věnovat se rodině,“ vzkázal po příletu do vlasti.
„Oba nabídky na zápas dostali. Venca tvrdil po příletu, že nikoliv a že jsem si jen honil veřejně triko. Tak to ale není. Jeho tým nabídku dostal. Stejně tak Vláďa. Je to na nich, ale zatím je tady ticho po pěšině,“ reaguje Ducár.

„Do začátku kempu bych to měl rád uzavřené. Mám na stole zajímavé nabídky ze zahraničí, samozřejmě chceme zápasy o české tituly, které naši kluci drží. Co se týče mě, tak je možné, že boxovat nebudu, protože mě čeká v květnu zápas v zahraničí a mohl bych dostat stopku,“ přidává na toto téma Šour, který má podobně jako Ducár na Znojmo ty nejlepší vzpomínky. Také on se zde loučil s amatérskou kariérou domácím titulem.

Kdo ví, třeba naopak Dominik Musil cestu za ním na domácí půdě odstartuje. „Je příjemné, že budu hlavním zápasem večera, to znamená, že mě čeká kvalitní soupeř. Těším se na to, byť příprava bude náročná, mám poslední roky ve zvyku si na sebe brát více, než unesu. Teď mě krom zápasu čeká maturita. Ale jak se říká, můj dům, můj hrad. Znojmu budu bránit do posledního dechu, i kdybych nastoupil proti Miku Tysonovi,“ dodává na závěr s úsměvem znojemský hromotluk.

Samozřejmě v nadsázce, i když, kdo ví. Třeba bude mít znojemská Nevoga Aréna hodně vzácnou návštěvu. Už nyní akci veřejně podpořil jihomoravský patriot Petr „Mercedes“ Švancara, který na nedávné akci v Brně sám okusil tvrdost tohoto sportu, byť jen v opravdu exhibičním souboji s Lukášem Konečným.

Znojemský Ring vstupenky


„Patroni“ žádnou exhibici do Znojma neplánují, i bez ní se ale bude nač dívat. Tak neváhejte a kupujte lístky, ať případně o parádní boxerskou show nepřijdete.

[joli-faq-seo id='68474']

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články