Sleduj nás

Znechucený Ondřej Novotný: MMA média dostanou ban za propagaci RedFace. Kazí to byznys a lidé nás pak hází do jednoho pytle

Znechucený Ondřej Novotný: MMA média dostanou ban za propagaci RedFace. Kazí to byznys a lidé nás pak hází do jednoho pytleFoto: OKTAGON MMA / RedFace

Bojové sporty zažívají svůj historický boom, ale součástí této popularity je bohužel i pozornost, kterou dostávají organizace věnující se absolutnímu bizáru. V domácím rybníčku se jedná o Clash of the Stars a nově vzniklý subjekt RedFace, který se dle Novotného ocitl mimo hranice veškeré slušnosti a vkusu.

Oktagon se dlouhodobě snaží o vylepšení mediálního obrazu MMA. Sport, který je stále mnoha lidmi vnímán jako rvačka primitivů s podivnými ušními boltci, se horko těžko vymaňuje ze škatulky cirkusové show. Dění v organizacích tipu Clash nebo RedFace bohužel sráží vnímání majoritní části veřejnosti a vrací MMA o několik dekád zpět.

„Kdo to jako schválil v tom iSportu? Jak je možné, že něco takového vůbec promuješ?“ podivuje se Ondřej účasti rádoby seriózního média na tragické šarádě, kterou předvedl promotér RedFace Aleš Bejr, jenž v iSport podcastu vlepil tvrdou facku novináři.


„Patrik z toho iSportu z mých zdrojů vůbec netušil, že intenzita té fackcy bude tak vysoká. Nechal se vlákat do takové pasti, aby na něho sáhla taková odpadová hmota? To je neskutečné. Bylo to domluvené, ale samozřejmě s největší pravděpodobností Patrik netušil, že ta intenzita bude takhle brutální,“ nevěřil Novotný, co je v dnešní době možné.

Kromě iSportu se do klatby dostala i další média, jež se kauzy okamžitě chytla a facku Aleše Bejra propagovala vydáním článku. Boss žlutočerné organizace podobné chování odsuzuje. 


„Taky můžu MMA Letem světem hnát touhle jednoduchou cestou. Ale víš, kam vedou jednoduché cesty?“ otázal se Ondřej rozčíleně Andreje Kalašníka, se kterým o problému diskutoval. „A u toho Patrika. Nechoď potom za mnou a neptej se mě na seriózní otázky, když děláš takové věci. Nebo se mě vůbec nezkoušej ptát, jestli něco děláme dobře nebo špatně. Jak si to dovoluješ vůbec? Kde jsme? Za mě šílené.“

Šéfa Oktagonu totiž trápí, že je jeho MMA liga, která má být rodinnou zábavou, spojována s podobným prezentováním násilí.

„Kvůli Oktagonu se někdo pere na ulici? Určitě ne! Kvůli takovým lidem? Určitě jo! Protože si to přesně zkouší, vždyť to vlastně může zkoušet každý. Je to vlastně legrace dát někomu dělo. Jakou nastavuješ laťku? Nejde o to, že mně to ničí byznys. Ale lidi tě pak strčí do jednoho pytle s tímhle, protože mají malou rozlišovací schopnost!“ čílil se.


Zdroj: MMA Letem světem


Další články