Sleduj nás

Změna váhové kategorie je ve hře, přiznává Jiří Procházka. Nastínil i termín návratu

Změna váhové kategorie je ve hře, přiznává Jiří Procházka. Nastínil i termín návratuFOTO: UFC

Jiří Procházka se přeci jen zjevně bude řídit radami svého okolí a změní hmotnostní kategorii. Ještě ale nevíme, jestli směrem dolů, nebo nahoru.

Jirka je osobou, která do divize, v níž aktuálně bojuje (tedy 93 kg), shazuje zanedbatelné množství kilogramů. Kvůli tomu se pak stává, že jeho soupeři váží v den zápasu o něco více než on. A protože je UFC jiná liga než Rizin, tak toho umí zdejší bojovníci mnohem více využít.

Procházkovi bylo několika zkušenými lidmi doporučeno, když už tedy do polotěžké váhy téměř nic neshazuje, aby zvážil přesun o divizi níže. A jak se tak zdá, po několika úvahách je této myšlence i sám český samuraj nakloněný.


„Zprvu jsme usilovali o odvetu s Alexem Pereirou, ale toho už má přislíbeného Jamahal Hill, který se vrátí až v létě. A já bych rád zápasil mnohem dřív, tak bych se nebránil vymyslet něco netradičního. Tím nemám na mysli, že bych šel do boje s nějakým boxerem, ale spíše změnu hmotnostní kategorie. Jít třeba o váhovku výš, nebo níž,“ navrhl Procházka na YouTube kanále Uppercut, čímž nastínil, že bychom se s ním mohli vidět v průběhu jara.

Zmínka o těžké váze musí být jistě matoucí, zejména, když jsme si vysvětlili, že je Jirka v současné chvíli taková „menší“ polotěžká váha, ale skok o kategorii níže by mohl dávat smysl.


Zároveň je nutné zmínit, že je celá špička divize polotěžké váhy prakticky zabraná. Šampion Alex Pereira půjde s Jamahalem Hillem, Jan Blachowicz se připravuje na Aleksandara Rakiče, Magomed Ankalaev má odvetu s Johnnym Walkerem a Anthony Smith si právě domluvil zápas s Khalilem Rountreem. Volný zůstal pouze Nikita Krylov.

Pohledem do střední váhy jsou ty možnosti podstatně lákavější. Z popředí žebříčku jsou k dispozici Jared Cannonier, Marvin Vettori, Robert Whittaker a teoreticky bychom mohli říct i Khamzat Chimaev, který však duel s Jirkou původně zavrhl. Třeba by ale svůj názor změnil, kdyby se konal v jeho divizi.  


Další články