Sleduj nás

Zápas Sivák vs. Růžička bychom mohli vidět v druhé polovině příštího roku v Praze! potěšil fanoušky Boris Marhanský

Zápas Sivák vs. Růžička bychom mohli vidět v druhé polovině příštího roku v Praze! potěšil fanoušky Boris MarhanskýFoto: Real Fight Arena

Tahle bitva je na žebříčku očekávaných zápasů pořádně vysoko. Střet dvou nejlepších českých postojářů konečně nabírá reálné kontury. Organizace RFA jím chce vyšperkovat další turnaj, který bude pořádat v kooperaci s IAF.

Vašek Sivák i Tadeáš Růžička jsou momentálně v RFA neoddiskutovatelnými šampiony. Prvně jmenovaný se představil na posledním turnaji RFA 14, který se odehrál v košické Steel aréně. Němec Hopp si na českého bijce nepřišel. Hned v prvním kole byl počítán a jednostranný duel vyzněl jasně pro Siváka. Ten si připsal již čtyřiadvacáté vítězství mezi profesionály a na kontě porážek mu stále svítí velká nula.

Ihned po turnaji se na promotéra Borise Marhanského začaly hrnout dotazy, kdy by se mohl uskutečnit očekávaný zápas dvou největších talentů českého postoje. Šéf RFA přišel s pozitivní predikcí a přidal i konkrétní lokaci.


"Zbývá se jen dohodnout na rozumných podmínkách. Musí to dávat smysl oboum klukům a i nám, tedy organizaci. Když to ale vyjde, věřím tomu, že ve druhé polovině příštího roku bychom mohli ten zápas v Praze vidět. Ideálně by to mělo být v O2 universu v rámci společného turnaje s IAF, protože už první společný event byl pro nás úspěšný, takže v tom chceme pokračovat," prohlásil Marhanský na tiskové konferenci RFA.

Oba bojovníci se vzájemnému střetu nebrání. I když se dobře znají a vzájemně respektují své kvality, je pro ně tato konfrontace zajímavá. Vše samozřejmě záleží na finančním ohodnocení, které bude odpovídat velikosti zápasu.


„Jednomu z nás ten zápas hodně vezme, takže to musí být pořádně zaplacené,“ potvrdil nedávno „Mawar“, že se rozhodně nebude jednat o levnou záležitost. Vašek Sivák tento zápas nacenil na rovný milion, a i když se na tuto částku možná nedostane, rozhodně se nedá předpokládat, že by vlezl do ringu za výrazně méně. Souboj navíc bude muset proběhnout ve váze do sedmdesáti kilogramů, která je bližší Růžičkovi. Oba bojovníky letos čeká ještě jeden duel, a pak se může začít směle vyjednávat nad vrcholem příštího roku.


Další články