Sleduj nás

Žádný McGregor, ani Ferguson! Khabib je údajně připravený na novou metu

Žádný McGregor, ani Ferguson! Khabib je údajně připravený na novou metu

Je to sotva pár dní, co ruský šampion z divize lehké váhy UFC předeslal, že svým fanouškům odhalí důležité plány týkající se jeho budoucnosti, a nyní je to tady. 

Pokud něco na jinak úspěšné Khabibově cestě doposud chybělo, pak je to titul z druhé hmotnostní kategorie. A právě v tomto bodě se hodlá Orel na sklonku své bojové kariéry ještě zlepšit. 

„Khabib chce porazit Justina Gaethjeho a pak se vydá do váhy pérové (65,8 kg), kde vyzve aktuálního šampiona. Nedávno všechny podrobnosti řešil se svým novým nutričním specialistou a prý by to měl zvládnout,“ odhalil Kevin Shaughnessy, který tak předčasně zveřejnil Khabibův plán, jenž nám měl on sám oficiálně prozradit až po souboji s Gaethjem (bude-li úspěšný).  


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Doposud neomylný šampion měl v minulosti rovnou ve dvou případech potíže, aby vůbec shodil do váhy lehké (70,3 kg). Poprvé se tak stalo před duelem s Abelem Trujillem, kde převážil 1,2 kg, a podruhé se tak stalo v březnu roku 2017 před zápasem s Tonym Fergusonem. Nurmagomedov byl z toho souboje nakonec kvůli dehydrataci a potížím s ledvinami nucen odstoupit.


Vrátíme-li se zpátky na samotný závěr roku 2017, Khabib si po své předchozí neblahé zkušenosti najal opravdového nutričního experta a sám sdělil, že bude uvažovat o budoucím přechodu do pérové váhy, aby tak mohl ukořistit pás šampiona z druhé divize a přidat se do té legendární skupiny, kterou tvoří jména, jako jsou Henry Cejudo, Amanda Nunes, Daniel Cormier či Conor McGregor.


Další články