Sleduj nás

Revoluce v boxu? Eddie Hearn chce nastolit nový řád a sjednotit všechny organizace

Revoluce v boxu? Eddie Hearn chce nastolit nový řád a sjednotit všechny organizaceFOTO: TOP RANK

Jeden z návrhů, jak opět navrátit boxu jeho slávu, má v úmyslu zrealizovat Eddie Hearn.

Šéf stáje Matchroom Boxing, která zastupuje takové borce, jako jsou například Anthony Joshua, Gennady Golovkin, Callum Smith, Devin Haney či Billy Joe Saunders, by rád povznesl boxerské odvětví na novou úroveň. Tím je spojit všechny mocenské organizace, které v současné chvíli tento sport ovládají.

Tímto se nám vysvětluje, proč se Eddie Hearn v posledních týdnech a měsících tak často stýkal s prezidentem UFC Danou Whitem. Snažil se totiž od něho přebrat cenné rady, jak svého plánu dosáhnout.


„Mým cílem je kontrolovat světový box. Jedině tak můžeme dosáhnout stoprocentně čistého úspěchu,“ promluvil Hearn pro IFL TV o své velkolepé vizi. „Potřebujeme ovládat sport globálně, přesně jako to chodí v UFC. Jeden člověk na vrcholu celé společnosti.“

Revoluce v boxu? Eddie Hearn chce nastolit nový řád a sjednotit všechny organizace


A u tohoto příkladu se chvíli pozastavil. „UFC nemá takovou historii jako box, že? Ale přesto je nyní úspěšnější. Mnohokrát v minulosti jsem tvrdil, že právě z jejich modelu bychom si měli vzít příklad. UFC sice vládne bojovým sportům, ale věřím tomu, že kdybychom vytvořili správný model, mohli bychom je překonat. Box je přeci mnohem větší sport než MMA, oni mají jen správný systém,“ vysvětluje.

S trochou štěstí bychom tak mohli vidět vícero hvězdných soubojů. Prozatím to funguje tak, že boxeři ze stáje Premier Boxing Champions bojují často mezi sebou, zatímco takový Top Rank je z jejich obrázku vystřižen. Kdyby došlo ke spojení, už by střetům mezi oběma stájemi nic nebránilo. 

„Nechci znít lakomě, ale domnívám se, že pro tento úkol neexistuje lepší člověk, než jsem já,“ pokračoval Hearn. „UFC má správný model, mají promakaný marketing a vede je správný člověk – Dana White. Já jsem jediný, který ho v tomto ohledu může napodobit,“ domnívá se.​Další články