Sleduj nás

Žádný Fury ani Wilder, to tahle těžká váha může všechny přemoct, má jasno Holyfield

Žádný Fury ani Wilder, to tahle těžká váha může všechny přemoct, má jasno HolyfieldFOTO: TOP RANK

Dění v těžké váze se nejčastěji točí okolo Tysona Furyho, Deontaye Wildera, Anthonyho Joshuy nebo Oleksandra Usyka. Podle Evandera Holyfielda ovšem na všechny tyto borce dokáže vyzrát jedno velice přehlížené jméno.

„The Real Deal“ je boxerskou ikonou, která ve své nejlepší éře vládla federacím IBF, WBA a WBC těžké váhy. A protože se v jednom kuse prala s elitou, tak dokáže poznat kvalitu, když ji vidí. A jedna taková se teď nachází za mexickými hranicemi.

„Víte, trochu mě udivuje, jak moc je přehlížen takový člověk, jako je Andy Ruiz. Přitom je to právě on, kdo tu má podle mě největší potenciál všechny soupeře vymýtit,“ nechával se Holyfield slyšet v interview pro ES News.

„Co je jeho nespornou výhodou, je to, že je extrémně, ale extrémně rychlý a má velmi dobrou obranu. On je skutečně tím jediným boxerem, kterému věřím, že dokáže všechny přemoct," konstatoval.

„Osobně jsem s ním trénoval, spárovali jsme, a pamatuji si dokonce, jak jsem říkal svému kamarádovi, že Andy na profi boxera vůbec nevypadá, ale Bože, on má tak rychlé ruce a skvělou obranu! Nikdy se nenechte zmást vzhledem!“ apeloval na všechny pochybovače. 


„Když jsem se s Andym spároval, bylo mu devatenáct let a už tehdy mě dokázal dobře trefit. Několikrát mě označkoval, a to to byl ještě pouhý zelenáč. Upřímně se domnívám, že to je nejrychlejší boxer v celé těžké váze,“ sečetl Holyfield všechny klady.


Další články