Sleduj nás

Za zápasníky mimo klec nezodpovídám, Masvidal může jít do vězení, hovoří Dana White

Za zápasníky mimo klec nezodpovídám, Masvidal může jít do vězení, hovoří Dana White
Dana White se nestará o to, zdali Jorge Masvidal za své chování půjde do vězení. Přiznává ovšem, že tuto psychickou hru neunesl.

Aby se v UFC lépe promovaly zápasy, sahá mnoho bojovníků k tzv. „trashtalku“, díky němuž budí pozornost veřejnosti a zároveň se dostávají svým soupeřům pod kůži.

Někdo to umí přijmout, jiný to vnímá, ovšem chápe smysl této hry, jenže pak tu jsou tací, kteří si to berou velmi osobně. Zejména, pokud si vezmete do pusy jejich víru nebo rodinu.

Colby Covington už tak chová k Masvidalovi zlou krev, ale když si vzal do pusy i jeho rodinu, vysloužil si za to několik ran pěstí v ulicích Miami, kde s tím vůbec nepočítal.

Nyní však kvůli tomu podal na Jorgeho žalobu a ten se teď může modlit, aby ze soudního procesu vyvázl jen s pokutou, nikoliv pobytem za mřížemi.


jorge masvidal zazemi rvacka

Nestarám se, říká Dana White


Dana White se jako šéf UFC zúčastnil propagace turnaje UFC 272, k čemuž používal i některé peprné hlášky obou bojovníků. Peníze za toto ostré promo sice shrábl, ale co se stalo za oponou, o to už se nestará.

„Uznávám, že věci, které Colby řekl, neměly být řečeny, nicméně chyba je i v Masvidalovi, že to psychicky neunesl. Sami víte, jak u nás kluci zvyšují pozornost svých zápasů. Moc dobře víte, že nějaká show k tomu patří,“ přiznává.

„Chápu Jorgeho, že ho to vzalo, ale ve skutečnosti za něho mimo UFC nezodpovídám. Já nejsem tím, kdo by měl zodpovídat za chování svých bojovníků mimo jejich zápasnické povinnosti,“ hovořil v interview u Johna Morgana.


A že mu Masvidalovu erupci vzteku někdo vyčítá? Přeci jen i on sám za to může, když nechal celou situaci dojít takhle daleko už jenom tím, že dal Colbymu příliš svobody říkat si, co jenom chce.

„A co mám jako dělat?" ohradil se White. „Nejsou to přeci děti, mají vlastní hlavu. Ano, spolupracujeme spolu, ale tím to končí. Já neovlivním to, co Colby říká, a stejně tak neovlivním to, co Jorge udělá někde v ulicích Miami,“ uzavřel.

Další články