Sleduj nás

Za potíže se shazováním mohlo i nevhodné umístění váhy, poukázal Barborík

Za potíže se shazováním mohlo i nevhodné umístění váhy, poukázal Barborík
OKTAGON 27 přinesl jeden z nejúchvatnějších zápasů v celé historii organizace, který kalila pouze jedna malá drobnost.

Boj o pás se týkal pouze Ivana Buchingera, protože Vojto Barborík ani na druhý pokus nedokázal splnit váhový limit pro šampionský zápas pérové váhy. O tom, proč se tak stalo, se jeden z největších talentů slovenské scény rozpovídal v živém vysílání na svém Instagramu.

„Kontrolní váha, která byla na hotelu, stála na dlaždičkách. Ukazovala mi přesně 65,8. Oficiální stála na koberci a ukázala mi o těch čtyři sta gramů více. Je zajímavé, že i takový borec, jako je Lebout, který si prošel UFC, váhu napoprvé neudělal,“ řekl.


Vojto byl vždy brán za obrovskou pérovou váhu a bylo jasné, že je pro něj shazování pokaždé velmi náročné. Tato anabáze, kdy se po prvním neúspěšném pokusu trápil další dvě hodiny a stejně nedokázal limit splnit, jej přiměla k zásadnímu kroku, a to přechodu do lehké váhy. Zde je šampionem také Ivan Buchinger, takže se možná dočkáme zajímavé odvety o kategorii výše.

Další téma, které Barborík zvládl probrat, byla strategie, se kterou do zápasu šel.


„Věděl jsem, že Ivan má ty starty pomalejší, ale tentokrát mě dost překvapil. Chtěl jsem jej trefovat ze své vzdálenosti a využívat delšího rozpětí. Bohužel po tom knockdownu jsem musel změnit strategii a začít mnohem víc tlačit.“

I přes prohru se Vojto o budoucnost bát nemusí. Předvedl fantastický výkon a navíc má stále platnou smlouvu v OKTAGONu i KSW. Právě do Polska by se opět měli ubírat jeho kroky. Nejdříve je ale potřeba vykurýrovat zlomený nos a problémy s kolenem, které si z tvrdé bitvy odnesl.

Další články

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu

Dvě těžké váhy evropského MMA v sobě. Oktagon a KSW se momentálně přetahují o nadvládu nad starým kontinentem. Přestupy mezi organizacemi tak budou mít stále třaskavější nádech a očividně půjde i o ty největší hvězdy.

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu