Sleduj nás

Za mou prohru se Stricklandem mohly i zdravotní problémy, přiznává po odstupu času Adesanya

Za mou prohru se Stricklandem mohly i zdravotní problémy, přiznává po odstupu času AdesanyaFOTO: UFC

Prohra se Seanem Stricklandem mohla mít mnohem hlubší kořeny, než jsme si mysleli. 

Mnoho lidí se ptalo, proč si bývalý šampion střední váhy UFC najednou bere tak nečekaný a velice dlouhý odpočinek. Vypadalo to, že si Adesanya hodlá uspořádat myšlenky v hlavě, ovšem nyní v rozhovoru pro Combat TV přiznal, že kromě špatné psychiky potřebuje doladit také svou zdravotní stránku. Nic konkrétního sice nenaznačil, což bojovníci kolikrát schválně neříkají, ale údajně se s tím potýká již delší dobu.

„Tohle je tvrdý byznys. Já to nerad zmiňuji, nikdy se na nic nevymlouvám, ale poslední dobou mě doprovázely nějaké zdravotní komplikace, které předcházely jak mému boji s Alexem Pereirou, tak především pak se Seanem Stricklandem. Samozřejmě tím neznevažuji jeho výhru,“ říkal Stylebender.


„V posledním boji se Stricklandem se mi to zhoršilo. Nebudu říkat co, ale musel jsem si s tím zajít. Je to dlouhodobá záležitost, která mě trápí a lehce mi znemožňuje celou přípravu. Nejedná se ovšem o nic, co by se nedalo vyléčit. Proto chci současnou pauzu využít i k tomu, abych se dal do pořádku po všech stránkách,“ přibližoval.

„Myslím si, že při mé výhře nad Alexem Pereirou to ještě nebylo ani tolik znát, u Stricklanda to však bylo podstatně horší. Nad Pereirou jsem i přes bolest dominoval. Ten fight se vyvíjel v můj prospěch, ovšem u Seana jsem vyšel z rytmu jak psychicky, tak fyzicky. Nemohl jsem najít svůj optimální rytmus a má mysl ani nebyla ve hře. Nechci však tvrdit, že mi to zranění prohrálo zápas, spíše jsem špatně vyhodnotil situaci,“ líčil. 


„Věřte ovšem, že se dám do pořádku a v odvetě Seana porazím. Nebude to možná hned, ale až se vrátím, dáme si odvetu a v ní všem ukážu, že jsem lepším bojovníkem. V to pevně věřím. Myslím si, že si na tyto typy soupeřů dokážu najít recept,“ dodával Adesanya, jenž se do klece teď několik dlouhých měsíců nepodívá.


Další články