Sleduj nás

Za dřívější neúspěch mohla zranění, teď jsem ale fit a dojdu si pro titul, hlásí motivovaný Kevin Lee

Za dřívější neúspěch mohla zranění, teď jsem ale fit a dojdu si pro titul, hlásí motivovaný Kevin LeeFoto: UFC

Kevin Lee ucítil nový impulz, který ho vehnal znovu do tělocvičny, kde začal tvrdě dřít, aby si došel pro ten dlouho slibovaný mistrovský titul v UFC.

Dříve to býval velice perspektivní bojovník, který však v jednom bodě kariéry náhle zamrzl a místo nahoru klesal dolů. Velký vliv na tomto úpadku dozajista měla zranění (operace kolenních vazů), ale také nerozvážnost, jelikož se Kevin nedokázal usadit v jedné hmotnostní kategorii a pořád se toulal mezi lehkou a velterovou vahou.

Když se Lee z těchto problémů nedokázal vymanit, tak krátce po souboji s Rinatem Fakhretdinovem z 1. července 2023 usoudil, že mu v MMA již déle pšenka nepokvete, a proto pověsil rukavice na hřebík. Tam zůstaly viset do minulého týdne, kdy detroitský rodák oznámil, že jej pohltil nový závan energie a motivace a že své štěstí pokusí ještě jednou.

„Byl jsem si zatrénovat v gymu, potkal jsem tam nějaké staré tváře, s těmi jsme si dali pár sparingů a všichni se nestačili divit, v jaké formě se nacházím. Postupně jsem se naladil na tu správnou frekvenci a pochopil jsem, že s MMA ještě nemůžu skončit, já to pořád v sobě mám,“ vysvětloval Lee, jak se u něj zrodila myšlenka ohledně návratu.

„Za dřívější neúspěch hodně mohla zranění. Pořád jsem se někam hnal, aniž bych si vzal delší odpočinek a nechal vydechnout jak tělo, tak i mysl. Často mě tížily myšlenky, abych se konečně vrátil, abych více trénoval, ale nikdy jsem prakticky nevydechl. A teď, když jsem měl tu příležitost vypnout, cítím, jak to mému tělu pomohlo. Jsem úplně jako nový člověk!“ pochvaloval si.


„Mířím tedy zpátky do přípravy, na jejímž konci budu chtít nějaký zápas. Ideálně s Tonym Fergusonem, protože spolu máme ještě nevyřízené účty a já rozhodně nezapomínám. Nebráním se ani Michaelu Chandlerovi, Conoru McGregorovi, Dustinovi Poirierovi a dalším atraktivním klukům. Myslím, že by to byly dobré fighty,“ uvedl Lee v interview pro MMA Fighting.


Další články